GALATAPORT CIA ÜSSÜ OLACAKTI

Galataport ihalesinin arkasından CIA çıktı. Danıştay Kararıyla Hayradapaşa Limanı özelleştirmesini durdurulmasaydı, Galataport CIA-MOSSAD üssü olacaktı. Böylece, CIA ve MOSSAD ekipleri, Türkiye’ye daha rahat giriş-çıkış yapabilecek, karargahları daha kontrol dışı kullanabilecekti.

Aydınlık gazetesinin, Galataport projesinde CIA parmağı olduğunu yazdı. CIA’nın paravan şirketi Regus üzerinden CIA’nın parmağı var. Regus, bugün 73 ülkede CIA’nın parvan kuruluşu olarak biliniyor.

Projenin adı: Galataport. Yani, İstanbul/Karaköy’de yapılacak büyük bir liman, 7 yıldızlı oteller ve lüks alışveriş merkezleri yapılmasıyla ait proje.

Bu poreje gündeme, ortak hazineye ödenecek 3.5 milyar avro ile Türkiye’nin en büyük rant sağlayacak projesi olarak damgasını vurdu.

İlk önce Galataport ihalesi, yap işlet devret modeli ile, Royal Caribbean Ortak Girişim Grubu’na verildi. Şirketin büyük ortağı ise İsrail İstihbarat teşkilatına yakınlığı ile bilinen Yahudi asıllı işadamı Sami Ofer’dı

Danıştay iptal ettiği Galataport ihalesini, AKP hükümetinin gündeminden ise hiç düşmedi. Başbakan Erdoğan’ın projeye olan ilgisi hiç saklanmadı. Son olarak Erdoğan’ın,  Regusun özelleştirme öncesinde yapılan toplantılardan birine katıldığı biliiniyor.

İşte  Aydınlık Gazetesi, tamda bu noktanın üstünün örtülmeye çalışıldığına dikkat çekiyor. O da, Galataport”un bir CIA-Mossad üssü olarak kullanılması düşüncesi.

Çünkü Galataport’un özellikle Türkiye’ye VIP giriş-çıkışlarda büyük esneklik sağlaması kaçınılmazdı. Yani, CIA ve Mossad ekipleri, Galataport kapısını kullanarak Türkiye’ye daha rahat giriş-çıkış yapabilecek, buradaki rezidansları daha kontrol dışı kullanabilecekti.

Yine Aydınlık’a ulaşan bilgilere göre yeni ihale çalışmaları hayli ilerlemiş durumda. İhalenin yeni bir hukuki engelle karşılaşmaması için, Galataport dosyası 3’lü bir özel firma grubunca tekrar hazırlanıyor.

ulusalkanal.com.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: