Muharrem İnce: Bunları Zekeriya Öz sızdırıyor

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Odatv muhabirine bir belge vermek istediğini ancak bunun iddia edildiği gibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik değil, “bir AKP yandaşıyla” ilgili olduğunu söyledi.

Odatv operasyonundan sonra soruşturmaya ilişkin bilgi ve belgeler basına sızdırılmaya devam ediliyor. Son iddia, Soner Yalçın ile bir Odatv muhabirinin yaptığı telefon konuşmasında, CHP’li Muharrem İnce’nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine bir belgeyi yayınlatmak istediği, muhabirin bunu kabul etmediği yönünde.

İddianın bir gazetede yayınlaması üzerine TBMM’de bir basın toplantısı düzenleyen karşısına geçen İnce, sert konuştu.

Telefon konuşmasını yapan muhabiri tanıdığını belirten İnce, haberi yayımlayan gazete, muhabir ile savcı hakkında dava açacağını bildirdi. Telefon konuşmasını yapan gazeteci hakkında ise dava açmayacağını belirten İnce, “Ona niye dava açayım? Şimdilik düşünmüyorum ama avukatım daha iyi bilir. O bir başka kişiyle konuşmuş, alenen bir yerde söylemiyor. Orada iftira var, baştan sona yalan” diye konuştu.

“Genel başkanım inanmadı”
Muharrem İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Benim elimde CHP Genel Başkanı ile ilgili belge varmış, o gazeteciye verecekmişim… Niye ona veriyorum? Neymiş o açıklasın. Acaba AKP’lilerle ilgili belge olmasın? Acemi bir milletvekili değilim. Hainlik, alçaklık benim kitabımda yoktur ama korku da yoktur. Zannetmesinler ki susacağım. Sloganım, tepeden tırnağa cesaret, her şey Türkiye’yi sevmekten ibaret. Çok daha cesur açıklamalarım yakında gelecek. Neymiş o belge, Genel Başkanım ile ilgili ne verecekmişim? Var mı böyle bir babayiğit, çıksın bir tanesi. Bütün siyaseti bırakırım, milletvekilliğinden şu anda istifa ederim; yok böyle bir şey. Genel Başkanım, örgütüm buna inanmadı, ben de zaten böyle bir şey yapmadığımı biliyorum. Bu bir projedir, bunu yeneceğiz.”

Konunun kendisi değil, CHP ve CHP içinde sorun yaratmak olduğunu ifade eden İnce, “Bu servisin söz konusu gazeteye yapılması bile manidardır. Dinci basına yapılsaydı inandırıcılığı daha az olurdu” dedi.

“Belge AKP yandaşıyla ilgili”
İnce, muhabirin, telefon konuşmasında söylediği iddia edilen “Gece 10’da kapıma dayandı, alkollüydü” yönündeki ifadelerin sorulması üzerine, “O arkadaşımızın çocuğu var, çocuğunun üzerine yemin etsin böyle bir şey olduğuna dair, ben söylediklerinin tümünü kabul edeceğim. Eğer biraz vicdanı, ahlakı, anne sevgisi, insanlıktan bir nebze varsa, eğer oraya gittiysem, çocuğunun üzerine yemin ederse, oldu derse o zaman ayrıca konuşalım. Ama şimdi söylemek
istemediğim… Ben ona bir belge vermek istedim ama Genel Başkanım ile ilgili değil, bir AKP yandaşıyla ilgili” diye konuştu.

Savcı mı, polis mi?
“Servisi savcının yaptığına nasıl eminsiniz” sorusuna İnce, “Kim yapabilir; ya savcı ya polis yaptı. Benim Odatv soruşturmasıyla ne alakam var, bunun neresindeyim; hiçbir yerinde yokum. Sadece mağduruyum. Odatv muhabiri ile sahibi arasındaki telefon konuşması dinleniyor, arada adım geçiyor, gazeteye servis yapılıyor, parti içinde hain konumuna sokuluyorum. Hangi Müslüman, ahlak, öğreti bunu yapıyor? Bunlar Müslüman ise ben değilim. Ben gerçek Müslüman olduğumu düşünüyorum” karşılığını verdi.

Savcı Öz’e seslendi
Zekeriya Öz’e sesleniyorum; sizin titrinizin önündeki C harfi, Cumhuriyet kelimesini ifade ediyorsa sizi Cumhuriyet’in savcısı gibi yürekli olmaya davet ediyorum. Ama o C, başka bir şeyi simgeliyorsa onu bilemem. Öz, meni muhakeme zırhından arınsın, onun titrinin önündeki C harfinin Cumhuriyet’i ifade etmediğini kanıtlamaya hazırım. Hiçbir dokunulmazlık zırhına sığınmaksızın, üretilen senaryoların yalan ve iftira tertiplerini, halen bağımsız olabileceğine
inanmak istediğim yüce yargı önünde hesabını soracağım.”

“Savcı sızdırıyor”
İnce, bir bürokratın telefonunun dinlenmesi ve bürokratın bir iş adamına, “Senin enerji işini hallederim, şu genel müdür tanıdığım” demesi halinde, genel müdürün suçlu olup olmayacağını sordu.

İki kişi arasında telefon konuşması geçtiğini, olaya müdahil olmadığını, kendisinin konuşmadığını vurgulayan İnce, doğru ya da yanlış bir iddiada bulunulduğunu söyledi. İnce, “Savcı bunu sızdırıyor. Ne demek istiyor burada? Diyor ki; AKP’nin derdi, CHP içerisinde sorun çıkarmak. Savcı da buna yardımcı oluyor. Böyle bir tezgah” diye konuştu.

“Kılıçdaroğlu, kafaya takılacak şeyler değil dedi”
İnce, sabah haberi okuduğunda konuyu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na aktardığını, Kılıçdaroğlu’nun da “Canını sıkmana gerek yok, bunlar kafaya takılacak şeyler değildir. Moralini bozma, çalışmaya devam et” dediğini iletti. İnce, Parti Meclisi toplantısı öncesinde ise yanına gittiği Kılıçdaroğlu’nun, “Hala bununla mı meşgulsün? Yapacağın bir iş var, gazeteye, muhabirine, savcıya suç duyurusunda bulun, konuyu yargıya taşı. Ayrıntılarla ilgilenme” dediğini aktardı.

İddia Akşam Gazetesi’nden
Akşam Gazetesi’nin haberine göre Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Oda TV’nin sahibi Soner Yalçın’ın, Savcı Zekeriya Öz’e verdiği ifade tutanaklarına CHP’yle ilgili çok çarpıcı iddialar yansıdı. 26 Ocak 2011’de İklim Ayfer Kaleli ile Soner Yalçın arasındaki telefon görüşmesinde, CHP Milletvekili Muharrem İnce’nin adı geçiyor. Kaleli’nin Muharrem İnce’nin gece kapısına içkili şekilde dayandığını iddia ettiği konuşma, tutanaklara şu şekilde yansıyor:

İ.A.K: ‘Aslında başka bir şey var asıl daha önemli olan asıl daha çok güvendikleri. Başka bi milletvekili ve daha onlar için önemli olan bir vekil olan kişi başka bir işle ilgili çok gizli bir toplantılarını Kılıçdaroğlu’nun çok gizli bir toplantısını gece 23.00’te evime gelip verdi bana. Yani bu iki günlük bi mevzu onun bir şekilde durdurulması lazım çünkü daha beter rahatsızlık veriyor partiye. Şu an ve kimsenin ruhu duymadığı gibi adamı ellerinin üstünde tutuyorlar o yüzden yani böyle çok lide…’

S.Y: ‘Milletvekili i dediğin mi’

İ.A.K: He, o da gecenin 10’unda geliyor içkili evime kadar. Kapımın önüne tabii o Kılıçdaroğlu’nun gizli bilgilerini vermeye kalkıyor bana, hepsi de yalan dolanmış ama adamların en güvendiği adam kuyularını kazıyor.

S.Y: ‘Adı ne onun?’

İ.A.K: ‘İnce. O bi de Yalovalı ben de Yalovalıyım. Ben anama babama zarar verir o yüzden hani o duymamalı benim bunu söylediğimi asıl oydu önemli olan, yani duyarsa bana zarar verir o da öyle bi manyak, neler neler… Gizli yaptıkları bi toplantıyı geldi, döktü bana. Yani haber değeri var mı, yok, varsa da yapmayız manyak mıyız yani şu an. CHP yi yıkacak bi haber yapacağız. Tam seçim zamanı yani, AKP’nin ekmeğine kaymak sürer gibi’

(soL-Haber Merkezi)

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: