İmha edilen bombalar Zir Vadisi’nden çıktı

2. Ümranİye Davası sanığı Yarbay Mustafa Dönmez, Zir Vadisi’nde ortaya çıkan bombaların, Ümraniye’de bulunan ve imha edildiği öne sürülen bombalar olduğunu söyledi, “Bu tesadüf olamaz, bunlar polise ait” dedi.
Tutuklu sanık Yarbay Mustafa Dönmez: Zir Vadisi’nden çıkan bombalar Ümraniye’de ele geçirilerek imha edildiği iddia edilenler
Haber  : Salim YAVAŞOĞLU
İkinci Ümraniye davasına, Silivri’deki İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Dünkü duruşmada sanıklardan Yarbay Mustafa Dönmez’in çapraz sorgusu yapıldı. Dönmez’in sorgusu, avukatı Celal Ülgen tarafından gerçekleştirildi. Ülgen’in “Sapanca ve Zir Vadisi’nde aramaların kaç gün arayla yapıldığını” sorması üzerine Dönmez, “İlk arama Sapanca’da yapıldı. Yani 7 Ocak’ta. Zir Vadisi’ndeki arama ise 12 Ocakta yapıldı” dedi.

İçleri boş, patlamaz
Sapanca ve Zir Vadisi’nde çıkan mühimmatlar arasında bire bir aynı olan var mı?“ şeklindeki soruya Dönmez şu cevabı verdi: ”Evet var. Benzerlikler var, farklılıklar var. Çok ilginç bir bulgu buldum. Ümraniye’de çıkan 27 el bombası var. Sadece 18’i imha ediliyor. Bununla ilgili tutanak var. Bu imha edildiği söylenenler Zir Vadisi aramalarında çıktı. Zir Vadisi’nde çıkan bombalar 1955’te imal edilmiş. Bu bombalar atılsa bile patlamaz. İçleri boş. Türk Silahlı Kuvvetleri, bu bombaları birlikten toplayıp, imha ediyor. Kullanılmıyor. Bunlar tesadüf olamaz. Bunlar polise ait“ yanıtını verdi.

Yeniçağ

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: