Cihan Haber Ajansından Korkunç Provokasyon: TGB’liler Ankaragücü taraftarını bıçakladı

Cihan Haber Ajansı(CHA) yaptığı bir haberde TGB üyelerini hedef gösterdi ve tamamen asılsız bir habere imza attı. TGB’lilerin bir Ankaragücü taraftarını darp edip bıçakladığını iddia eden CHA’ya TGB’den yanıt geldi. TGB’lilerin açıklaması şu şekilde:

TGB, AKP medyasının en güvenilir elemanlarından Emrullah Uslu ‘kale’ sini düşürünce AKP medyası hemen misillemeye girişti.

Doğrusu, AKP medyasının TGB ile ilgili bir karalama kampanyası başlatacağını tahmin ediyorduk.

Anlaşılıyor ki Emrullah Uslu’nun küçük duruma düşmesi AKP medyasını çileden çıkardı ve hemen operasyona başladılar.

13 Şubat Pazar günü saat:20.00 sıralarında Cihan Haber Ajansı abonelerine bir haber geçti. Aşağıda ayrıntılarını bulacağınız habere göre TGB’liler bugün bildiri dağıtırken yanlarından geçen Ankaragücü taraftarlarıyla kavgaya başlıyorlar. Olay sonunda TGB’liler bir taraftarı bıçaklıyor!

Haberin internet sitelerinde yayınlandığını gören TGB yöneticileri Ankara Güvenlik Şube Müdürlüğünden ve Ankara Merkez Çankaya Karakolundan olay ile ilgili bilgi aldılar. TGB’nin hiç bir şekilde olay tutanaklarında yer almadığını böylece teyit ettirdiler. Arkasından CHA Ankara Temsilcisi Mustafa Kılıç’a ulaşmaya çalıştılar. CHA yetkililerine TGB yöneticileri düzeltme yayınlanmaması ve haberin kaldırılmaması halinde yarın binaya geleceklerini belirttiler. TGB’lilerle karşılaşmak istemeyen CHA yöneticileri haberi derhal düzelttiler. Haberi yapan muhabir TGB Genel Başkanı ile görüşerek bilgileri polisten aldığını belirtti. Habercilikten zerre kadar haberi olmayan anlayış polisten duyduğunu olduğu gibi habere geçirmiş. Belkide CHA Muhabiri provokasyonunu polisin üzerine atıyor.

Anlaşılıyor ki, F-tipi çete Ankaragücü taraftarlarıyla TGB’lileri karşı karşıya getirerek kavga çıkarma peşinde. Eskiden Uğur Mumcuların, Abdi İpekçilerin araştırmacı gazetecilik anlayışı varken şimdi her olayda gördüğümüz gibi AKP medyasının kışkırtıcı gazetecilik anlayışı basına yerleşmiş durumda. Cihan haber ajansı yerine Cihan kışkırtma servisi dersek daha uygun bir isimlendirme yapmış oluruz. Kışkırtıcı haber anlayışını benimseyenler şunu bilsinler ki ne TGB’liler ne de Ankaragücü taraftarları böyle basit oyunlara gelmez.

Ayrıca, TGB bugüne kadar eli bıçaklı olarak bir kez bile kamuoyunda yer almamıştır. TGB, siyasi birikimi, örgütsel olgunluğu ve yeteneği, kadrolarının donanımı ve anti-emperyalist çizgisi ile kısa sürede AKP’nin en büyük korkulu rüyası oldu. TGB’lileri ‘eli bıçaklı’ göstermeye çalışanlar ellerinde Ergenekon davası sebebiyle haksız yere tutuklayarak canlarını aldıkları yurtsevelerin kanlarıyla dolaşmaktadır.

Açıkça ilan ediyoruz; Bizimle ilgili yalan haber yapan bütün muhabirlerin ve haber müdürlerinin enselerindeyiz! Meclise kadara girip vatan düşmanlarını yakaladığımızı unutmayın!

14 Şubat 2010 Pazartesi günü saat:13.00’da Ankara Adliyesi önünde CHA Ankara Temsilcisi Mustafa Kılıç ve Haberi yayınlayan Muhabir Yalçın Kaya hakkında adli süreci başlatacağız.

tgb.gen.tr

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: