ABDURRAHMAN DİLİPAK SİLİVRİ’DE KOMUTANLARA NE DİYECEK

Balyoz Davası’nda 163 asker hakkında birden verilen tutuklama kararı tartışılırken bunun dışında bir nokta dikkat çekti. Davada Abdurrahman Dilipak gibi isimlerin yaptığı müdahillik başvurusu kabul edildi. Bu durum mahkemenin on yıllarca sürebileceği yorumlarına neden oldu. Zira söz konusu darbenin mağduru olacağını iddia ederek binlerce kişi mahkemelere başvurabilir. Bu da davanın uzun süreye yayılmasına neden olabilir.

Ancak bu müdahillik taleplerinden özellikle Dilipak’ın talebinin kabul edilmesi ayrı bir anlam taşıyor. Zira Dilipak, yazarı olduğu Vakit, Akit gibi gazetelerde sık sık askerelere hakaret içeren yazılar yazdı. Dilipak bu nedenle bir kaç kez tazminata da mahkûm oldu. Son olarak ise Dilipak’ın evinin, 28 Şubat’ın Deniz Kuvvetleri Komutanı Güven Erkaya’ya ettiği hakaret nedeniyle satışı gündeme geldi.

İşte o Abdurrahman Dilipak, Balyoz Davası’nda askerlerin karşısına müdahil sıfatıyla çıkacak. Teker teker askerlere soru sorma hakkı bulunacak. Onlar hakkında yorumlar yapabilecek. Kısacası mahkeme, Dilipak’ın askerlerle olan hesabını görmesi için uygun bir zemin olacak.

Belki de İslamcı kesimde askerlerle yaşadığı gerilimler nedeniyle simge olan Dilipak aracılığıyla bir kesim 28 Şubat ile, irticayla mücadele anlayışıyla ve en önemlisi TSK’nın rolü ile sembolik bir hesaplaşma yapacak. Bir türlü askeri toplantılara akredite olamayan Akit, Dilipak aracılığıyla askerlerden mahkemede hesap soracak. Kısacası bir kesim bu şekilde TSK’dan rövanş alacak.

Bakalım mahkeme yönetimi buna izin verecek mi?

Odatv.com

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: