TGB Taraf Gazetesi’nin önünde eylem yaptı: ABD’nin kulağı Emre “Uslu” dur!

Türkiye Gençlik Birliği Taraf “yazarı” Emrullah Uslu’yu gazete önünde protesto etti. Yalan bilgilerle ve yasadışı “dinlemelerle” yurtseverlere yönelik yalan haberler yapan gazetenin polis yazarı Emre Uslu, Kadıköy’de protesto edildi. Emre Uslu yazdığı yazıyla Tayyip Erdoğan’ı protesto eden üniversite öğrencilerini hedef aldı. Erzurum’a göstermelik “gençlik buluşmasına” karşı, 150 öğrenci kulübünün temsilcisiyle giden TGB’nin eylemini Süheyl Batum’un finanse ettiğini iddia etti. Birçok gerçek dışı ifade kullanan Emre Uslu’nun yazısı baştan sona telefon “dinlemesine” dayandığı söyleyen Adnan Türkkan açıklamada şunları söyledi: “amacı yurtseverlere saldırmak olan Taraf’ın polis-yazarını uyarıyoruz. Meydanı boş bulup Atatürk devrimcilerine saldırmazsıınız. Üniversite gençliğinin haklı mücadelesini şaibeli gibi gösteremezsiniz. Atatürk Gençliği sizin gibi “besleme” değildir.

Tayyip Erdoğan’ı protesto eylemenin finansörünü açıklıyoruz: Başbakanlık!

Her ayın 7’sini iple çeker öğrenciler. Birikmiş faturaları ödemek, ders kitabınınn taksidini vermek için Başbakanlık bursunu dört gözle beklerler. TGB’li öğrenci arkadaşlarımız işte bu burslarını birleştirerek otobüslerin giderlerini karşılamıştır. ABD’nin kulağı Emre Uslu’yu ve gazetesini uyarıyoruz. Atatürk Gençliği yalan ve iftiralara göz yummayacaktır” dedi. Açıklama sırasında “Emre “Uslu” dur, yoksa gençlik durdurur!” “ABD’nin kulağı, Emre Uslu Dur” “Polis gazeteci istemiyoruz” “Atatürk gençliği görev başında” sloganları atıldı.

Emre Uslu’ya Polis Copu ve Şapkası

Açıklamadan sonra Bağımsız Türkiye, parasız eğitim mücadelesi veren gençlikle mücadelesinde “mesleğini daha iyi yapması için” Emre Uslu’ya polis copu ve polis şapkası hediye edildi.

Taraf haber müdürü: o yazı temelsiz, onaylamıyorum

TGB temsilcileri polis copu ve şapkası ile açıklama metnini vermek için Taraf gazetesi adına haber müdürü Tuncer Köseoğlu ile görüşüldü. Taraf haber müdürü Tuncer Köseoğlu’nun “ben de o Emre Uslu’nun yazını onaylamıyorum. Temelsiz bir yazı, kaynağı belirsiz” değerlendirmesi dikkat çekti.

TGB’nin açıklamasının tam metni:

Polis Telsizi Cızırdıyor!

Emrullah’ın Yalanları

Taraf Gazetesi’nde bir komiser var. Emre Uslu. ABD’den yeni döndü ülkemize. Hocaefendisinin dizinin dibinde bir Emniyet mensubu olarak yıllarca Utah’ta kaldıktan sonra memlekete dönerek ‘gazeteciliği’ seçti. İsmi Emrullah olduğu halde ısrarla Emre’yi kullanıyor.

Komiser bey 05.02.2011 Taraf Gazetesindeki köşesinde Türkiye Gençlik Birliği hakkında asılsız iddialarda bulunmuş. Zaman Gazetesi de 06.02.2011 tarihli sayısında bu iddiaları papağan gibi tekrar etmiş. Konu TGB’nin 27 Ocak 2011 tarihinde gerçekleştirdiği Erzurum etkinliği. Bilindiği gibi o gün Tayyip Erdoğan “ayarlanmış” ve temsil kabiliyetleri şaibeli 40 gençle sözde gençlik sorunlarını konuşacaktı. Türkiye Gençlik Birliği de bunun bir kandırmaca olduğunu, 60 üniversiteden 150 öğrenci topluluğu temsilcisiyle gerçek kurultayı Erzurum’da kendilerinin yapacağını ilan etmişti. Gerçek öğrenci sorunlarının ancak böyle bir heyetle konuşulabileceğini ilan etmişti. Bunu tam üç hafta öncesinden bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurmuştu. TGB İstanbul, İzmir ve Eskişehir hatlarından gelen üç otobüsle Ankara’dan Eskişehir’e hareket etmiş, bunun yanı sıra bölge illerinden temsilcilerin de katılımıyla Erzurum’un Ilıca ilçesinde 190 kişilik bir heyet oluşturmuştur. Yol boyunca tam 9 kez durdurulmuş ve aynı kişiler tam 9 kez GBT kontrolünden geçirilmiştir. Böylece TGB’nin Erzurum’a zamanında ulaşması engellenmeye çalışılmıştır. Olay AKP usulü demokrasinin tipik örneklerinden biridir.

Emrullah ve “güvenilir kaynaklarının” iddialarına dönelim:

YALAN 1: Komiser Emrullah aşağıda sıralanan tüm iddialarını Erzurum’a da giden bir eylemci gençten öğrendiğini söylüyor. Güya bizim içimizde olan bir genç Emrullah’ı aramış ve bu bilgileri vermiş. Buradan ilan ediyoruz. Açıkça yasadışı telefon dinlemişlerdir. Emrullah, Emniyet içindeki ilişkilerini de kullanarak, yasadışı dinlemeleri, köşesinde yalanlara karıştırarak yazmıştır. Korktuğu için de “bu bilgileri bana bir öğrenci verdi” numarası çekmektedir. Olmayan itirafçının her sözcüğüne Komiser Emrullah’ın polis jargonu sinmiş. “Grubun organizesini yapan”, “çok ses getirecek eylem yapacaklardı” gibi sözler ortada bir itirafçının olmadığını, yasadışı dinleme yapan “teşkilattan” arkadaşlarının Emrullah’ın kulağına bir şeyler fısıldadığını ortaya koyuyor.

YALAN 2: Erzurum’a giden TGB’lileri CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum’un yönlendirdiğini iddia ediyor. Yazının başlığı da bu zaten: “Başbakanı Protesto Eylemini Süheyl Batum Organize Etti”. Fakat çelişkiye bakın ki yazının başka yerlerinde TGB’lilerin ses getirecek bir eylem yapacakları ve bu konuda Süheyl Batum’dan mali destek istedikleri iddia ediliyor. Yani ilk iddianın aksine Batum yönlendiren “karanlık” kişi değil, zaten planlanmış bir eylem için “destek” istenen kişi. Karar ver Emrullah! Senin gibi bir psikolojik savaş uzmanından beklenmeyecek çiğlikler.

Gerçeği ise Emrullah Komiser bir zahmet arasa biz söylerdik. Önce Abdullah Gül sonra ise Yusuf Ziya Özcan “yalandan” öğrenci temsilcileriyle buluştu. Tayyip Erdoğan da Dolmabahçe zirvelerinde sıranın öğrencilere geldiğini duyurdu. Fakat daha sonra gerçek öğrenci temsilcilerinden kaçmak için toplantıyı Erzurum’a aldı. Fakat biz Erzurum Programının açıklandığı gün yönetim kurullarımızı topladık. “Gerçek öğrenci taleplerini ilan etmek için Erzurum’da olacağız” dedik. TGB’yi kendinle karıştırma Emrullah. Sizin örümcek beyinlerinizde “güdülmek” olağanlaştığı için çevrenizdeki bağımsız kurumları da kendiniz gibi zannediyorsunuz. TGB kararlarını kendisi alır kendisi uygular. Emrullah ise kendisine telsizden ne üflenirse onu yazar.

YALAN 3: “Parasız eğitim için yola düşen bu gençler 50 bin TL’lik eylemi nasıl yaptılar?” 3 otobüsü Moğolistan’dan kaldırsak ancak 50 bin TL tutardı herhalde! Üstelik bu parayı Sayın Süheyl Batum’dan aldığımızı iddia ediyor. Bunu ispatlamazsan dünyanın en alçak adamı olacaksın Emrullah. Gerçi sende onur ve haysiyet olduğu konusunda ciddi şüphelerimiz de var. Eylemin kaynakları açık: Karaman’dan Sivas’a bu eylem için yurtsever vatandaşlardan destek aldık. Bizim kaynaklarımız sizin gibi F-tipi değil. Otobüslerde para toplanmadı diyorsun. Senin “olmayan muhbir” yalan söylemiş. Otobüslerdeki öğrenciler harçlıklarıyla otobüs giderlerine katkıda bulundular. Keşke dediğin gibi 50 bin TL’miz olsaydı, Erzurum’a 3 değil 33 otobüsle giderdik. Sen de korkudan kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırırdın.

YALAN 4: Evet, Sayın Süheyl Batum’la görüştük ve kendisinden destek istedik. Sen bunu “gizemli” bir biçimde yazınca bu suç mu oluyor zannediyorsun. Sayın Batum bizim fahri üyemizdir. Her yurtsever gibi ondan da destek istedik. Gizlenmiş bir şeyi ortaya çıkarmış değilsin. “Mal bulmuş Mağribi” gibi ortalıkta gezinip heyecan yapmana gerek yok. Sakin ol!

YALAN 5: “Protestocular eğer Erzurum girişinde durdurulmasaydı çok ses getirecek bir eylem yapacaklardı”. Böyle yazarak sanki Erzurum’un altını üstüne getirecekmişiz gibi bir izlenim yaratacağını düşünüyor polis düdüğü Emrullah. Evet, ses getirecektik çünkü Tayyip Erdoğan’ın sözde öğrenci sorunları toplantısını gölgede bırakacak gerçek bir öğrenci kurultayı toplayacaktık. Genç Siviller gibi kıymeti kendinden menkul sanal gruplarla değil gerçek öğrenci topluluğu temsilcileriyle toplanacaktık. Bu elbette Tayyip Erdoğan’ın maskesini indirecek ve ses getirecekti. Zaten bizi bu yüzden yolda 9 kez durdurup Erzurum’a gitmemizi engellediler.

Emniyet mensuplarıyla görüştüğünü de söylüyor Komiser Bey. TGB’nin olay çıkartacağını söylemiş polis arkadaşları. Emniyetle bizim konuşmalarımız ise tam tersi yöndeydi. Erzurum’da Fethullahçıların kışkırttığı kimi eli sopalı 50-100 kişilik “muhafazakar” bir provokatör grubun PKK geliyormuş diye toplandığı belirtildi. Zaten Fethullah’ın Samanyolu Televizyonu da günler öncesinden Erzurum halkını kışkırtmak için çirkin yayınlar yapıyordu. Fakat onların provokasyonları boşa çıktı. Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Erzurum’umuzun halkı bu gaza gelmedi

YALAN 6: Hüseyin Çelik, görüştüğü öğrencilerin gündeme gelmek için polisle çatışmanın iyi olacağını söylemiş Emrullah’a. Hüseyin Çelik’le başında Genel Başkan Yardımcımız Zafer Tezci’nin yer aldığı üç kişilik bir TGB heyeti Erzurum’da görüştü. Bu görüşmede nelerin konuşulduğunu hem biz hem de Hüseyin Çelik kamuoyuna duyurdu. Her iki duyuru da Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer’in köşesinde bir gün arayla yayımlandı. Böyle bir diyalog her iki açıklamada da yok. Zaten TGB’yi birazcık tanıyanlar – polis dahil – böyle bir yola tevessül etmeyeceğini bilir. Burada iki ihtimal var. Ya Hüseyin Çelik daha sonra rüya gördü ve gördüğü rüyayı Komiser’e anlattı ya da Emrullah alenen her zaman yaptığı gibi yalan söylüyor! Bizim Çelik’e görüşmede söylediklerimiz nettir: “Arkadaşlarımız saatlerdir yollarda bekletiliyor, bu anti demokratiktir, toplantı yapacağınız gençler gençliğin gerçek temsilcileri değildir ve eğer gençlikle uğraşırsanız yıkılırsınız!”

Evet, görüldüğü gibi Emrullah biçimsiz öten bir polis düdüğüdür. Cızırtılı ses çıkartan eski model bir telsizdir. Şekilsiz yanıp sönen bir polis sirenidir. Kısacası gazeteci olmadığı zaten kesindir de polis olarak da beceriksizin tekidir.

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: