Balyoz tertibinde belge üreten çete açıklaması

“Tüm belgelerin sahte olduğunu kanıtladık”

Pınar Doğan, “İddianamenin hazırlanması ve ek klasörlere ulaşmamızla çok ciddi somut kanıtları ortaya koyabildik. Çok net olarak söyleyebilirim. Bu ülkede sahte belge üreten bir çete var” diye konuştu.

Balyoz davası sanığı Çetin Doğan’ın kızı Pınar Doğan ve damadı Dani Rodrik, davaya ilişkin tüm belgelerin sahte olduğunu kanıtlarıyla ortaya çıkardıklarını belirttiler. Pınar Doğan, “İddianamenin hazırlanması ve ek klasörlere ulaşmamızla çok ciddi somut kanıtları ortaya koyabildik. Çok net olarak söyleyebilirim. Bu ülkede sahte belge üreten bir çete var” dedi.

Doğan’ın kızı ve damadı, Fatih Altaylı’nın sunduğu “Teke Tek” programında, Balyoz davası delillerinin sahte olduğuna yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Pınar Doğan, “Bir bavulda 5 bin sayfalık darbeyi kanıtlayan belge var denildi. Aslında o bavulda 2 bin 229 doküman var. Bunlar da doğrudan davayla ilgisi olmayan belgeler” dedi. Doğan, “CD’lerin arasında da sadece 11, 16 ve 17 numaralılar suç unsuru barındırıyor. 11 numaralı CD bütün o Balyoz planını, kapatılacak dernekleri, ek delilleri, hangi hastenelerin, camilerin bombalanacağını barındırıyor. Bunlar imzalı, yazıcı çıkışı alınmış belgeler değil” diye konuştu.

Belgelerdeki hatalar acemice

Doğan, CD’lerin “üretilme tarihinin” ortaya çıkarılarak bu konudaki şüphelerin giderilmesi gerektiğine dikkat çekti. Doğan, bu incelemeyi bireysel çabalarıyla gerçekleştirmek isteklerinin reddedildiğini söyledi.

CD üretiminde asker ya da asker kökenli kişilerin olduğunu düşünmediklerini belirten Doğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk jetlerinin düşürülmesiyle ilgili plan var. Bunu yazan kişi, iddiaya göre dönemin Harp Akademileri Komutanı İbrahim Fırtına. Bahsedilen birimlere bakınca biri Diyarbakır, diğeri ise Konya’da. Belgede ise konuşma ‘Biz Hava Kuvvvetleri’ olarak başlıyor. Sadece Harp Akademileri Komutanı olan biri, ‘Biz Hava Kuvvetleri’ olarak yazamaz. Çok acemice yapılmış hatalar var.”

Dani Rodrik de belgeleri inceledikçe, davadaki ana delillerin sahte olduğunun ortaya çıktığını söyledi.

(Cumhuriyet)

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: