Remzi Gür’e Koca Bina 1 Pounda Verildi

Aydınlık Dergisi’nde bu hafta çok tartışma yaratacak bir belge yayınlandı.  17 Kasım 2010 tarihinde Londra’da Oxford Street bölgesinde ‘10 Maple Street London W1 5HA’ adresinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından açılışı yapılan ‘Yunus Emre Enstitüsü’ ile ilgili şok bir gerçek bu belge ile ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Gül, açılış sırasında binayı satın aldığı için Remzi Gür’e teşekkür ederken, olayın içyüzü yayınlanan tapu belgesiyle ortaya çıktı.

Buna göre binanın sahibi Hanefi Avcı’nın kitabında örtülü ödenekten yardım aldığını iddia ettiği USİDER isimli dernek. Avcı kitabında derneğin cemaatin sivil imamı tarafından yönetildiğini iddia etmişti.

USİDER’in satın aldığı bina ise kayıtlara göre yıllığı 1 paunddan Başbakan ile yakın ilişkisi ile gündeme gelen işadamı Remzi Gür’e kiralandı. Gür’ün direktörlüğünde bulunan  “Turkish –UK Cultural and Educational Centre Limited” isimli şirket tarafından sadece 1 pounda kiralanan bina Londra’nın merkezinde bulunuyor.

Aydınlık, sözkonusu binanın tapusunu ve kira sözleşmesini yayınlarken, USİDER hakkındaki soru işaretleri Odatv tarafından daha önce gündeme getirilmişti. USİDER Başkanı Yusuf Atalay, daha önce Deniz Feneri Derneği’nin Başkanlığı’nı yapmaktaydı. Atalay halen Kanal 7’nin patronu Zekeriya Karaman’ın avukatlığını yapıyor.

Gül’ün açılışını yaptığı Yunus Emre Enstitüsü’nün Kurucu Başkanı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bizzat kendisi. Mütevelli Heyeti Başkanı ise Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu.

Kayseri Belediyesi’nde yaşanan skandalın ardından ortaya çıkan bu skandal çok tartışılacak.

Odatv.com

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: