Mehmet Baransu, Yasemin Çongar, Yıldıray Oğur… YARGILANACAKLAR MI

Emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın avukatları Celal Ülgen ve Hüseyin Ersöz, Balyoz Davası’na ilişkin ayrıntılı bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada Balyoz Davası’na konu olan belgelerin bir bavul değil, yalnızca 3 CD’den oluştuğunu anlatan avukatlar bugüne kadar basına konu olan çelişkileri de anlattı.

Belgelerin yazıldığı iddia edilen tarihte belgelerde adı geçen derneklerin, hastanelerin, sivil toplum kuruluşlarının önemli kısmının henüz kurulmadığı, adı geçen emniyetçilerin henüz tayin edilmediğinin anlatıldığı açıklamada, bu üç CD’nin sahte çıkması durumunda Mehmet Baransu, Yasemin Çongar ve Yıldıray Oğur’un komplonun suç ortağı durumuna düşebileceği anlatıldı. Açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Balyoz ile ilgili tüm suç unsurlarının barındığı CD’nin sahte olduğunun açıkça ortaya konduğu bu durumda, sahte CD üreterek ikiyüze yakın kişinin ağır suçlamalar altında kalmasına sebebiyet veren kişilerin de bir an önce bulunması ve adalet önünde çıkarılarak hesap vermesi gerekmektedir.
Bu noktada, Taraf Gazetesi yazarları Yasemin Çongar, Mehmet Baransu ve Yıldıray Oğur’un bu belgeleri kendilerine ulaştıran kişiyi “haber kaynağı” olarak göstermesi ya da yorumlaması olanağı bulunmamaktadır. Çünkü bu kişi bir haber kaynağı değil “suçlunun kendisi ya da suç ortağıdır.” Taraf Gazetesi yazarları da bu “suç ortaklığı”ndan kurtulmak istiyorlarsa bu kişinin kimliğini Cumhuriyet Savcılarına bildirmelidir.”

Odatv.com

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: