“EVET’TEN” SONRA İHLAS HİSSELERİ NEDEN TAVAN YAPTI?

Halkoylaması sonrası, 2002 seçimleri sonrasında olduğu gibi İhlas Grubu hisselerinde hareket başladı. Önce İhlas Gazetecilik fırladı, ardından İhlas Holding… Dün İhlas Holding hisselerinde son ayların en hızlı yükselişi yaşandı. Peki İhlas Hisseleri neden yükseliyor?

Dün İhlas hisseleri ikinci seansın kapanışına doğru gelen alımlarla 0.82 liraya, tavan seviyesine kadar yükseldi. Şirketten bir açıklama gelmedi ama kulislerde söylentiler kulaktan kulağa yayılıyor: “Ay sonuna doğru İhlas Yayın Holding halka açılacak. Hissede bazı spekülatörlerin ismi de anılıyor ama piyasadan da yüklü miktarda alım geldiği konuşuluyor. Halka arz seferberliğine başlayan şirketin İhlas Yayın Holding’den sonra İhlas Pazarlama’yı da borsaya getireceği söyleniyor. İhlas Finans battıktan sonra sürekli sermaye artırarak 14 milyon liradan 395 milyon liraya yükselten yüzde 88’i halka açık şirket, önümüzdeki dönemde de parayı yine halktan toplayacak gibi görünüyor.”

“Ortada kaç tane şirket var? Aslında hepsi tek bir şirket değil mi?” Karışık şirket yapıları kurularak sanki farklı farklı şirketlermiş gibi aynı şirketler defalarca insanlara halka arz seferberliği adı altında satılıyor. Ekonomik değeri tek olan bir kurum nasıl oluyor da tekrar kekrar satılıyor. Bu şirketler geçmiş 15 yılda hiç kâr açıklamadığı gibi hissedarlardan toplanan 600 milyon tl de zarar denilerek yok oldu gitti. Şimdi neden SPK bunların halka arzına böyle kolaylıkla izin veriyor? Yeni mağdurların oluşmasına neden engel olmuyor?

Şimdi gündemde bu sorular var.

Ulusal Kanal

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: