SÖZDE PLAN KESİN OLARAK 28 HAZİRAN 2008’DEN SONRA YAZILMIŞ

Balyoz tertibi delik deşik oldu… 2003’te yapıldığı iddia edilen sözde Balyoz planındaki sayısız çelişkiye bir yenisi eklendi. Bu son çelişkiyle planın hazırlanma tarihinin 28 Haziran 2008’den sonra olduğu tartışılmaz biçimde belirlendi.

Sözde Balyoz planı ile ilgili her geçen gün yeni bir çelişki ortaya çıkıyor. Çelişkilerin büyük bölümünü sözde plandaki tarih hataları oluşturuyor.

Balyoz Harekat Planı’nın içinden çıktığı iddia edilen 11 nolu Balyoz CD’sindeki “İstanbul İlinde Bulunan Özel Hastaneler” başlıklı liste de bu tarih çelişkilerine örnek oluşturuyor. Listede iki tane hastane var ki, isimleri tertibi ortaya çıkarıyor.

Bunlardan biri Gaziosmanpaşa Avrupa Şafak Hastanesi… Planın eki olan “İstanbul İlinde Bulunan Özel Hastaneler” listesinde adı geçiyor. Ancak tertipçilerin gözünden kaçan önemli bir nokta var. Bu hastanenin ismi 2004 yılından önce Gaziosmanpaşa Şafak Hastanesi iken, 15 Aralık 2004’te devredilerek Gaziosmanpaşa Avrupa Şafak Hastanesi ismini almış. Bu değişiklik hastanenin resmi internet sitesinden de kamuoyuna açıklanmış. Peki, 2003’teki planda bir yıl sonra adı değişen hastanenin yeni ismi nasıl yer alıyor?

İkinci hastane ise yine Balyoz planının hastaneler ekinde adı geçen Medikal Park Sultangazi Hastanesi… Onun da ismi 28 Haziran 2008’de değişti. Daha önceki ismi Sultan Hastanesi’ydi ve plan gerçek olsaydı isminin Sultan Hastanesi olarak geçmesi gerekirdi. Ancak tertipçiler bu önemli ayrıntıyı da gözden kaçırmışlar. İkinci hastaneden önemli bir bilgi daha yakalamak mümkün.

2003’te yazıldığı iddia edilen planda 28 Haziran 2008’de değişen isim yer aldığına göre, sözde planın hazırlandığı tarih kesin olarak 28 Haziran 2008’den sonraki dönem…

Emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın avukatı Celal Ülgen, bayram tatili biter bitmez bu iki hastanenin ismi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Ulusal Kanal

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: