ORDU İÇİNDE TAYYİP’İN GRUBU MU VAR?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ordu içinde AKP’ye yakın gruplar var. Oradan belge geliyor” dedi. Aydınlık dergisi de Aralık 2009’da Tayyip Erdoğan’ın TSK içinde gizli örgüt kurma girişimlerini yazmıştı. Dergi kanıt olarak Ergenekon iddianamesindeki telefon kayıtlarını gösterdi.

Haber Türk’de Ankara Temsilcisi Ünsal Ünlü ve Tülay Ağaoğlu’nun sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TSK içinde AKP’ye yakın gruplar olduğunu açıkladı. Kılıçdaroğlu, “AKP bunları çok iyi kullanıyor. Oradan belgeler geliyor” diye konuştu.

Aydınlık dergisi, Tayyip Erdoğan’ın Abant’ta yaptığı bir toplantıda TSK içinde gizli bir örgüt kurma teşebbüsü olduğunu yazmıştı. Dergi Ergenekon davasının 245 nolu ek klasörlerinde bulunan telefon dinlemelerini kanıt olarak gösterdi.

Habere göre Cüneyt Zapsu, 11 Nisan 2004’de Bolu’da bir toplantı düzenledi. “Askerle hükümetin arası çok kötü” saptaması yapıldıktan sonra, “Paşa”ya Tayyip Erdoğan’ın “teklifi” bildirilildi: “Bir ekip kursun bize, görevlendirelim her bölgede. Türkiye’nin büyük bölgelerinde askeri istihbarat birimi kursun.”

Telefonu dinlenen kişi, İbrahim Bilgehan Taşdelen. Taşdelen’in telefonu, bir kaçakçılık soruşturması kapsamında İstanbul 1 No.lu Devlet Güvenlik Mahkemesi’nin kararıyla 2004 yılında dinlemeye alınmış. Kayıtlara geçen görüşmeler, Tayyip Erdoğan’ın TSK içinde bir gizli örgüt kurmak için E. Korgeneral Altay Tokat’a Cüneyt Zapsu’lar aracılığıyla görev teklif ettiğini ortaya koyuyor. Gümrük kaçakçılığını yapan kişiler, “Baba”, “paşa” diye hitap ettikleri ve bürokrasideki işlerini takip eden emekli Korg. Altay Tokat’a, Tayyip Erdoğan’ın Cüneyt Zapsu vasıtasıyla TSK içinde özel bir birim kurması teklifi ilettiğini belirtiyor.

Ulusal Kanal

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: