Haliç’te Yaşayan Simonlar; TARTIŞMA YARATACAK KİTAP

Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı kaleme aldığı “Haliç’te Yaşayan Simonlar” adlı kitapta, çarpıcı bilgiler verdi. Ergenekon, Danıştay saldırısı, Balyoz davası, Polis teşkilatının içinde Gülen cemeatinin örgütlenmesi ve yasadışı dinlemeler….
Avcı, “Tüm bu işleri cemaat yapıyor, bunu artık herkes bilsin” diyor. Cemaatin nerede yaşadışı dinleme yaptığını da açıklıyor hatta adres veriyor: İstihbarat Daire Başkanlığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi.

Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı “Haliç’te yaşayan Simonlar – Dün Devlet Bugün Cemaat” adlı 600 sayfalık kitabıyla çarpıcı bilgiler açıkladı.

Eski İstihbarat Daire Başkanı Avcı, Fethullah Gülen cemaatinin devleti ele geçirdiğini yazdı. Kitabında telefonlarının dinlemeye alındığını, komployu fark edince İçişleri Bakanı’na şikâyette bulunduğu anlatan Avcı, tüm yaşananları Başbakan’ın Başdanışmanına anlattığını, aradan zaman geçmesine rağmen harekete geçildiğini görmeyince kitap yazmaya karar verdiğini ifade etti.

Avcı, cemaate bağlı polislerin ve savcıların, fethullahçıların amaçlarına göre davrandığını belirtirken, Emniyet’in de cemaate bağlı imamlar tarafından yönetildiğini yazdı. Hanefi Avcı, Emniyet, yargı ve Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Fethullahçı yapılanma sorununun çözülmesi gerektiğini vurguladı.

Görev yaptığı Mersin, Diyarbakır, İstanbul, Ankara, Edirne ve Eskişehir’de yaşadığı olayları anlatan Avcı, Danıştay saldırısı, Hrant Dink, Rahip Santaro cinayetleri ve Malatya Zirve Yayınevi katliamının yanında Ergenekon davasıyla ilgili de görüşlerini aktardı.

Avcı, kitabında “Danıştay saldırısı ciddi bir delile dayanmadan Ergenekon’a bağlandı” derken, Ergenekon’un eylemleri konusunda hiçbir ciddi emarenin olmadığını söyledi.

Avcı, bütün bu davalara nasıl bakıyor:

“Ergenekon davasında ortaya konan iki konu çok kesin ve net olarak yanlış ve mantıksızdır: PKK, Dev-Sol, Hizbullah gibi örgütleri Ergenekon’un yönettiği iddiası yanlıştır. Böyle bir şeyin gerçek olamayacağını aklı ve mantığı olan herkese ben iki kere iki dört eder kesinliğinde ispatlayabilirim. Danıştay 2. Dairesi’ne yapılan saldırı, Hrant Dink’in öldürülmesi, Malatya’daki Zirve Yayınevi katliamı gibi olayların görünen bugünkü faillerinden başka Ergenekon veya benzeri gruplar tarafından yapılmış olacağına mevcut deliller ve olayların oluş biçimine bakarak kimse beni ve makul birini ikna edemez. Bu iddialar zorlamadır.
Geçmişte Türkiye’de meydana gelen pek çok olayın Ergenekon örgütü tarafından gerçekleştirildiği iddia edilerek epey bir süredir uydurma tanık vs. aranmaya başlandığı net olarak görülüyor. Amacın olayları aydınlatmak değil, Ergenekon’la irtibatlandırmak olduğu açıkça ortadadır.”

Kitabında cemaat faliyetleriyle ilgili oldukça çarpıcı bilgiler veren Avcı, “tüm bu işleri cemaat yapıyor, bunu artık herkes bilsin.” diyor.
Avcı’nın kaleminden cemaatin faaliyetleri şöyle anlatılıyor:

Son zamanlarda gündemi meşgul eden tüm iddiaları yayan cemaattir, onlardan bilgi alan da onlar adına konuşan da cemaatin adamlarıdır. Tarafsız basın mensubu, devletin polisi, savcı numarasını artık kimse yutmasın. Bu işler emniyet ya da hukuk adına yapılmıyor, cemaatin plan ve programı çerçevesinde cemaatin talimatı ile gerçekleştiriliyor. Bazı internet siteleri basın ve yayın hizmeti değil cemaatin propagandasını yapıyor. Büyük illerin Emniyet Müdürleri ve valiler bilsinler ki emirlerindeki polislerin bir kısmı kendilerini değil, cemaat imamını amir olarak kabul ediyorlar. Hatta etrafları cemaat mensubu müdür ve amirler tarafından sarılmış durumda. … Bu durumun farkındalar ve kısmen biliyorlar ama bilmiyor gibi davranıyorlar. Bazı operasyonları kendileri değil, cemaat yanlısı polisler ile cemaat yanlısı savcılar cemaat imamlarının talimatları ile yürütüyorlar.

Avcı Cemaatin soruşturma ve operasyonlarda etkisini de şu cümlelerle anlatıyor:

“Olay bir örgütün, cemaatin devlet içerisindeki elemanları vasıtasıyla yürüttüğü örgütsel bir faaliyettir, karşımızdaki kişiler polis, hâkim ve savcı değil, örgütün cemaatin elemanlarıdır. Devletin hukukunu değil, cemaatin talimatlarını yerine getirmektedirler. İstanbul, Ankara, Erzurum ve İzmir’deki bazı özel yetkili savcılar ile bu iller dışındaki bazı polis birimleri arasında illegal bir ilişkinin varlığı açıkça gözükmektedir. Özel yetkili savcılar tarafından bu iller dışında gözaltına alınan ya da aranan kişiler hakkında karar çıkarmadan önce kimlik, iş ve ev adresleri gibi bilgilere ihtiyaç vardır. Normalde bu bilgiler o illerin savcıları veya çok uygun olmasa da Emniyet Müdürlükleri üzerinden resmi yazışma yoluyla temin edilmesi gerekirken, bugüne kadar hiçbir yazışma yapılmamıştır. O halde bu bilgiler nasıl temin edilmiştir?”

Hukuksuz dinleme ve izlemelerin olduğunu da açıklayan Avcı bunların adresini de veriyor.

“Kozmik odalarda birkaç gün süren aramalar yapıldı. Burada hangi şüphe ve delil vardı, hangi iddialar üzerine buralar arandı? Şimdi ben açıkça adres veriyorum, hukuksuz dinleme ve izlemeler var, bunları dilekçemde belirttim. İstihbarat Dairesi’nde cemaatin özel cihazları, elde ettikleri her türlü kanunsuz dinleme materyalleri mevcuttur, buralar neden aranmaz? Kozmik odanın aranmasında kimliği belli olmayan bir ihbarcı vardı, burada da ben açıkça ihbar ediyorum. Bulunacak yerleri de söylüyorum. İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi neden denetlenemez? İstihbarat Daire Başkanlığı’nda arama yapılsa, demirbaşa kayıtlı olmayan cemaatin kendine ait özel dinleme ve izleme aletleri bulunacağından hiç tereddüdüm yoktur.”

Avcı bütün bunlara karşı neler yapılması gerektiğini de söylüyor:

“Maalesef bu gruba karşı çıkmak çok kolay değil. Bir anlamda Fethullah Hoca’nın insafına kalınmıştır. Ama öncelikle şunların yapılması gerekir: İstihbari dinlemeler ciddi olarak araştırılmalıdır. Polis, Jandarma ve MİT teşkilatının vatandaşlara yönelik dinleme işlemleri mutlaka denetlenmelidir.
Özel Yetkili mahkemelerin tüm hakim ve savcıları emsali hakim ve savcılarla değiştirilmelidir, bu sağlanmadan cemaate muhalif olan hiç kimsenin özgürlüğü ve hayatı güvencede olamaz Adalet Bakanlığı’nda cemaat taraftarı olduğu herkesçe bilinen Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı ve başta il savcılarını ve diğer savcı ve hâkimleri hiçbir hukuki şüpheye dayanmadan dinlettiren cemaat yanlısı müfettişler bu görevlerden uzaklaştırılmalıdır.”

Kendisinin bile telefonlarının dinlendiğini belirten Avcı, kurulan komployu Başbakan’ın Başdanışmanına şikâyet ettiğini ancak hiçbir sonuç alamadığını vurguluyor.

Ulusal Kanal

benzer haberler

Reklamlar

16 Responses to Haliç’te Yaşayan Simonlar; TARTIŞMA YARATACAK KİTAP

 1. Okan Kara says:

  Bekleyelim ve görelim;
  Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler…

 2. ragıp says:

  eğer bu müdürümüz böyle bir kitap yazmış ise bu kadar deneyim ve bilgi ışığında kesinlikle doğrudur. ama buna bakmadan hemen soruşturma açtılar. asıl iddiaları araştırmak için soruşturma açılmalıydı ama güneşi çamurla sıvamaya kalkıyorlar

 3. mustafa says:

  İlginç bir kitap olmuş.Burda da kitabın pdf sürümü çıkmış hemen.Bu kadarına da pes yani.Ne kitapmış arkadaş.

 4. Didem says:

  Kitaba şuanda bandrol verilmiyor.Yasaklama çalışıyorlar.Nerde demokrasi ? Hani özgürlük?

  • koray says:

   evet bandrol verilmiyo nedeni birşeylerin ortaya çıkacak olmasıdır. iyi akan bir nehrin önüne taş konulmasını engellemek istenmesidir..

 5. koray says:

  birilerinin bunları dile getirmesi gerekiyordu….ergenekon diye bişe yoktur sadece cemaat örgütünü ve onun yandaşlarını (tayyip) deşifre edecegi için onları bir nevi sindirme politikasıdır.ülke de derin devlet yapılanmasının mimarları mit tir , ama şuan mit fettullah gülen cemaatının bir nevi günlük gaztesi gibi işlev görmektedir,eger mit bu göreve hizmet ediyorsa o zaman sonuç olarak derin yapılanmanın mimarı fetullah gülendir.dikkat ederseniz şuana kadar tayyip amerikaya gidiyor hiç bir zaman gösterildimi fettullah gülenle konuşdugunu hayırr… türkiyedeki yapılanma fetullah gülen ve amerikanın bir nevi şekil verilmeye başlanmış bir heykeltraşıdır. uyumuyalım türkiye..

  • engin says:

   arkadas doğru söylüyor katılıyorum.dün gece aynı şeyleri arkadaşımla konusmustuk..

 6. erdem says:

  Soyle diyelim. Baslangic 1980 lerin basinda meydana geldi. Genis bir ogrenci cemaat uyesi olusturuldu, cogunlugu Anadolu kokenliydi. Guzel universitelere yerlestirildiler, daha sonrasi guzel islere. Maddi yardimlar, bagislar toplanildi. Yine bu yillarda bu bilgili genc ordu cami kurslarindaki genc beyinlere yoneldiler, gelecegin alt yapisini, ordusunu, devletini, polisini, doktorunu kurmak icin, nitekim gerceklestirildide. Kaynak bak Samanyolu TV, bak Marmara Universitesi Hastahanesi, bak Marmara Ilahiyat, bak FEM Dershaneleri…Beyni iyi yikanmis ve iyi egitim gormus 1980 inin cocuklari yurt disina gonderildi. Ozellikle Amerika, Atlanta, New York, Connecticut…Burada ki esnaflar cemaate uye edildi, goc eden genclere is ve egitim saglandi, yeni bagis kapisi acilmis oldu. Cemaatin Brooklynde kendi kontrolu altinda olan, actigi okullar vardir, ilkokullar, camiler vardir. Balkanlarda, Turk Cumhuriyetlerinde acilan okullar vardir. Yine cocuklar burada yetisir, ulkeye geri gonderilir, ust duzey yonetici olarak, polis olarak, devlet adami olarak. Gulen Hocanin ozel arsali ciftligi vardir, kapisi olan, kapisinda bekcisi olan, cok sayili villasi olan ormanlik arazi icerisinde yetistirme kampi vardir, Turkiyeden politikacilar gelir, is adamlari, din adamlari gelir. Orumcek agini cok saglam ve guzel bir sekilde ormustur artik, sineksen nereden gecersen gec takilirsan o aga, pasada olsan takilirsin aga da olsan. Ha yok sinek degil bir ineksen zaten cobana her zaman ihtiyacin olacaktir.

 7. anti-christ says:

  cemaatin devleti ele geçirdiği herkesçe bilinen, ama konuşulmayan bir mesele. avcı bu gerçeği dile getiren ilk devlet yetkilisi olarak tarihe adını yazmıştır. cesareti için kendisini kutlamak lazım. hacının hocanın yalanlarına kanan milleti uyandırmak için bu kitap herkese tanıtılmalıdır. medya suskun, sen susma!

 8. ALPANZO says:

  HERSEY İYİ HOS GÜZELDE ..BAKALIM MERAK EDİYORUM SABRİ UZUN NE YAZACAK ACABA …BİDE ONUN MADOLYONUN TERSİ VAR TABİKİ ..MÜHİM OLAN BİLİNMEYENLER KONUSULSUN ..PANDORANIN KUTUSU AÇILMALI ..HERSEY SUSURLUK DEİL ERGENEKON DEİL…BİDE ŞEMDİNLİYE BAKILSIN…MASKELER İNMELİ..DİP NOT :sene 2000 nisan..günlerden salı ..Bakalım Merih KİTER neden Görevden alındı..ve Basbakanla simdiki c.baskanı İsrailde ne yapıyordu ..BUNLAR KONUSULSUN..kimler ŞARON un elini öptü..ve fetva verdi..gülen orda ne yapıyordu..BUNLAR KONUSULSUN ..TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR..BİLELİM…

 9. yasar says:

  arkadaslar d&r kitapçıda bu kitap var bende bugn aldım duyurulur

 10. Geri bildirim: HANEFİ AVCI’DAN BAŞBAKAN’A DEHŞET VERİCİ SUÇLAMA « Gizli Belge Kalmayacak

 11. FATİH TR says:

  saçma!!!!! bir polis bir savcı bir hakim bir dooktor bi cemaate bağlı die o cematin talimatlarıyla hareket edecek değildir.eger dediğiniz bu yaplanma varsa nie nedeb var kime karşı var?bundan önce bi yapılan ma yokmuydu başka bi cemaate bağlı illa dini mi cemaat değil sosyal bi cemaat yani yapılanma yok muydy nede bunalar adıan kaitap yazmadı HANEFİ BEY

 12. selim says:

  Ne cemaatmiş be kardeşim memleketin çoğunluğunu ele geçirmiş herkesi kendine kul köle etmiş eeee kurun bir cemaatte görelim kıvırmayın kardeşim bükemediğiniz bileği öpün ak partinin gücü bu şimdiye dek ümüğünü sıktığınız çoğunluğun gücü durmak yok yola devam zorunuza gitmesin

 13. senol gokce says:

  Arkadaslar Halicde Yasayan Simonlar burda..Pdf formatında..indirin okuyun ..gercekten cok aydınlatıcı bir kitap

  http://hotfile.com/dl/73424047/c554666/www.leechking.com_Halicte_Yasayan_Simonlar.rar.html

 14. babacan says:

  ben gerçege inanırım avcı’da gerçekleri yazmış.. kutluyorum.

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: