TAYYİP ERDOĞAN’IN VİLLASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği, Tayyip Erdoğan’ın villası, iki oğlu üzerine kayıtlı çıktı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Erdoğan’ın kiracı olduğunu öne sürmüştü ancak tapu kayıtları Çelik’i yalanladı. üstelik aynı sitede Erdoğan’ın kız kardeşinin de villası bulunuyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği Tayyip Erdoğan ailesinin villaları hakkındaki gerçekler orta çıkıyor.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik villanın kiralık olduğunu söylemişti. Anlaşılan o ki Erdoğan villayı oğullarından kiralamış.

Cumhuriyet gazetesinden İlhan Taşçı’nın yaptığı haberde villa kompleksinin ayrıntıları belgelerle açıklandı. Erdoğan ailesinin villaları İstanbul, Üsküdar 3. Bölge, Kısıklı Mahallesi, Avcı Kazım Sokağı’ndaki bir arazide bulunuyor. Villalar, konum olarak Çamlıca tepelerinde yer alıyor.

Villaların yapıldığı arazi, Atatürk döneminin bakanlarından Yusuf Kemal Tengirşenk’in torunları Tayyibe İlter ve Meryem Çiçek Tünger’e aitti. Tapu kayıtlarına göre villalar, 15 bin 20 metrekarelik bir alana yapıldı. Tripleks biçiminde inşa edilen her bir villanın 1727 metrekarelik arsa payı bulunuyor.

Erdoğan’ın çocukluk arkadaşı olan Mehmet Gür’ün sahibi olduğu MM Proje İnşaat Şirketi, anlaşma uyarınca yapılan villalardan 6’sını İlter ve Tünger’e verdi, geriye 5 villa kaldı. Bu 5 villayla ilgili gelişmeler resmi kayıtlara şöyle yansıdı:

Erdoğan’ın oğulları Ahmet Burak Erdoğan ve Necmeddin Bilal Erdoğan, 25 Ağustos 2006 tarihinde 1 milyon TL ödeyerek villalardan birinin sahibi oldu. Villanın sahipleri tapuya, Ahmet Burak Erdoğan ve Necmeddin Bilal Erdoğan yarı yarıya ortak olarak işlendi. Villanın tapusuna göre, “bahçeli kâgir ev ve arsa” niteliğindeki taşınmaz,

Tayyibe Emine İlter ve Meryem Çiçek Tünger adına kayıtlı iken Erdoğan kardeşlere tescil edildi.

Ulusal Kanal

Sözcü gazetesinde yayınlanan fotoğraflar

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: