“EVET” MÜHRÜ DEĞİŞTİRİLSİN

Referandumda ‘evet’li mühür tartışması sürüyor. CHP, ‘evet’ mührünün değiştirilmesini istedi. Grup Başkanvekili Kemal Anadol, “YSK’nın görevi kamuoyu ile inatlaşmak değil” dedi. DSP de YSK’ya başvurarak, seçmenin kullanacağı mühürlerde “Tercih” yazısının bulunmasını istedi.

CHP Grup Başkanvekili Anadol, yaptığı yazılı açıklamada,  Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ali Em’i eleştirdi, ‘evet’ ve tercih mühürlerine ilişkin kararın gözden geçirilmesini istedi.

Anadol, “YSK’yı tüm ülkede tek bir uygulama yapmaya davet ediyorum” dedi.

Referandumda ‘evet’ ya da ‘hayır’ oylarının kullanılacağını hatırlatan Anadol, “Evet’ olarak yapılan bir özel işaret değerlendirmesi kabul edilemez. ‘Evet’ genel ve yerel seçimlerde kullanılacak mühürdür. Referandumda kullanılacak mühür tercihtir” değerlendirmesini yaptı.

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Macit de Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’na başvurarak 12 Eylül’de yapılacak referandumda seçmenin kullanacağı mühürlerde “Tercih” yazısının bulunmasını istedi.

DSP Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Macit, başvurusunda mühürlerde “Evet” yazısının bulunmasının yönlendirici etki yapacağını ve haksız bir şekilde sonuçları etkileyebileceğini belirtti.

Ulusal Kanal

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: