SORUŞTURMA 1 YILDIR BEKLETİLİYORDU

Andıç tertibini başlatan imzasız ihbar mektubu bir yıl önce gönderilmişti. Soruşturmaya neden şimdi başlandığı merak konusu oldu. Dursun Çiçek’in avukatı Celal Ülgen, “soruşturma neden 6 ay önce değil, neden 10 gün sonra değil, neden YAŞ toplantısına denk getirildi” diye sordu. İsimsiz ihbar mektubundaki iddiaları Genelkurmay da yalanlamıştı.

Andıç tertibini başlatan isimsiz ihbar mektubuyla ilgili soruşturmanın YAŞ toplantısına denk getirilmesi, “soruşturma neden şimdi başlatıldı” sorusuna neden oldu.

Savcı Zekeriya Öz, Andıç soruşturmasını Nisan 2009’da gönderilen isimsiz ihbar dilekçesinin üzerinden bir yıl geçtikten sonra açtı.

Islak imza davası iddianamesine de giren mektup ve ekinde yer alan listeler, iddianamenin delil klasörlerinde yer alıyor. 7. klasörde yer alan ihbar dilekçesinde Genelkurmay’ın bazı siteleri fişlediği ve internet siteleri kurdurarak propaganda yaptığı iddia ediliyordu.

Genelkurmay Başkanlığı ihbar mektubunun basına yansıdığı dönemde sitelerin yasal görev sınırları içerisinde yayın yaptığını ve Milli Savunma Bakanlığı’nın bilgisinin olduğunu açıklamıştı.

İstanbul Adliyesi’nde gazetecilere açıklama yapan Dursun Çiçek’in avukatı Celal Ülgen, andıç tertibinin zamanlamasına dikkat çekti.

Ulusal Kanal

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: