TEKEL işçilerinden 26 Mayıs açıklaması

Farklı illerden 400 TEKEL işçisi, bir deklarasyon metni imzalayarak sendikaları görevlerini yapmaya ve 26 Mayıs kararına sahip çıkmaya çağırdılar.

Türkiye’nin farklı illerinden 400 TEKEL işçisi bir deklarasyon metni yayınlayarak sendikaların 26 Mayıs grevini sabote etmesini protesto ettiler. İşçiler, sendikaları görevlerini yapmaya ve kararlarına sahip çıkmaya çağırdılar.

Batman, Antakya, Samsun, İzmir, Diyarbakır, Adıyaman’dan işçilerin imzaladığı deklarasyonda “Bizler aşağıda imzası bulunan TEKEL işçileri; AKP hükümetinin bizlere dayattığı 4-C uygulamasına karşı yürüttüğümüz mücadelenin henüz bitmediğinin ve emekçiler üzerindeki baskıların sürdüğünün bilincindeyiz. Ankara’da her türlü zorluğa ve baskıya rağmen onurlu bir biçimde 78 gün yürüttüğümüz direnişimiz, Türkiye’deki emekçi kesimlerin mücadelelerine örnek olduğu gibi, sendika yönetimlerine de işçilerin mücadelesine öncülük yapma sorumluluğunu hatırlattı.

Bilindiği gibi 22 Şubat tarihinde, bizler Ankara’da direnişimizi sürdürürken TEKEL işçilerinin mücadelesine destek vermek amacıyla 4 konfederasyon başkanı toplanmış ve 26 Mayıs tarihinde bir genel grev kararı almışlardı. Bu kararın uygulanacağı tarihe geldiğimizde konfederasyonların kararlarının arkasında durmadıklarını görüyor ve bu duyarsızlığı kınıyoruz” denildi.

Metni imzalayan işçiler “Sendikaları kararlarını uygulamaya çağırıyoruz ve 26 Mayıs grevini sabote eden yöneticilerden hesap soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz” dediler.

(soL – Haber Merkezi)

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: