TGB, 19 Mayıs’ta Sivas Kongresini Topladı

Yüzlerce TGB’li Bağımsızlık Düşmanlarına Sivas’ı Hatırlattı! Ardından da Malatya’ya geçip TEKEL işçileriyle kucaklaştı.

Sivas’ta da TGB’lilerin coşkusu vardı. TGB, yurdun dört bir yanından 600’ün üzerinde delegeyle, 91. yılında Sivas Kurultayı’nı yeniden topladı. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşen kurultayda, salon tıklım tıklım doluydu. Kurultaya TÜMÖD Genel Başkanı ve ADD GYK Üyesi Prof. Alpaslan Işıklı, YARSAV Kurucu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, TÜMÖD Genel Sekreteri ve ADD Eski Genel Sekreteri Suay Karaman, Diyarbakır Cumhuriyet Köyü Muhtarı Mehmet Tanrıkulu, AYÖP Kurucusu ve kurultay temsilcisi Şafak Bay, Türk Mühendisler Birliği Başkanı Taki Şahan, MÜZED Genel Başkanı Refik Saydam, TGB’nin Van Şube Başkanı Bülent Alan konuşmacı olarak katıldılar.

“TERÖRE ÇÖZÜM”

Ağalığa karşı mücadelenin simgesi olan Diyarbakır Cumhuriyet Köyü’nün Muhtarı Mehmet Tanrıkulu da kurultaya Şark delegesi olarak katıldı. Tanrıkulu, teröre çözüm formülünü anlattı: “AKP, gerçekten özgürlük ve demokrasi istiyorsa, o anayasaya ‘hazine toprakları, topraksız köylüye verilecektir’ maddesini koysun. Asıl düşmanımız PKK değil, ağaları ve şeyhleri de koruyan Amerika’dır. Hazine arazileri yoksul köylülere dağıtılırsa, feodalizm yok edilirse ve şehirlerdeki insanlara da fabrikalar kurulup iş imkânı sağlanırsa, Doğu’da eğitim düzgün hale getirilirse tek bir kurşun sıkılmadan terör biter”.

Konuşmacılar gençliğin karşı karşıya bırakıldığı geleceksizlikten bahsederek çözüm önerilerini anlattı.

BEHÇEK OKTAY’IN AİLESİ KARŞILADI

Kurultaydan sonra TGB’liler, Konferans Salonu’ndan başlayarak, tarihi Sivas Kongresi’nin yapıldığı binaya kadar bir yürüyüş gerçekleştirdiler. TGB Genel Başkanı İlker Yücel’in burada yaptığı basın açıklamasının ardından, TGB Sivas Şubesi üyelerinin hazırladığı küçük bir tarihsel tiyatral gösteri sergilendi.
Daha sonrasında TGB’li gençler, Tekel işçilerinin daveti üzerine buradan Malatya’ya hareket etti.

Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay’ın ailesi, gençlerin Hekimhan İlçesi’nden geçeceğini öğrenmiş ve TGB’lilere destek olmak istemişti. Behçet Oktay’ın kız kardeşi Zeynep Oktay Demirci karşılamada yaptığı açıklamada gençlere, “Kardeşim intihar edecek birisi değildir. Bu organize bir olaydır. Kardeşim vatanı, milleti, bayrağı için hizmet verdi. Atatürk’e sahip çıkan siz gençler bu davanın da takipçisi olun” şeklinde seslendi.
Ardından Malatya merkeze geçen TGB’lileri, Tekel işçileri ile İsa, Karaca, İkinci ve Bereketli köylüleri karşıladı. Gençlik, Malatya’lı TEKEL işçileri ve köylüler ile kol kola İnönü Caddesi boyunca yürüdüler. Malatya’lıların konukseverliği TGB’lileri çok etkiledi. Malatya’lılar gençleri, hazırladıkları yemeklerle karşıladı.
Yürüyüşün ardından gençler, Sanatçı Arif Cem ve Sadık Gürbüz’ün verdiği müthiş bir konserle eğlenerek, sonrasında da yedi yüzü aşkın kişinin katılımıyla Malatya tarihinde görülmemiş bir meşaleli yürüyüş gerçekleştirdiler. Yürüyüş, ADD Malatya Şubesi ile birlikte düzenledi.

tgb.gen.tr

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: