Bu haberlerin hiçbiri tekzip edilmedi

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Baykal’ı hedef alan tertip konusunda dün Silivri’den açıklama yapmıştı. Perinçek’in açıklamasında, önemli bir bölüm de Tayyip Erdoğanların yasadışı gizli örgütlenmeleri konusundaydı. Perinçek’in ortaya koyduğu gerçekler, hiçbiri tekzip edilememiş bilgilerden oluşuyor. İşte açıklamanın o bölümü.

Baykal kasetlerini dolaşıma sokan ve kampanyayı yürüten, Fethullahçı Gladyo diye anılan yeraltı örgütlenmesidir. Baykal, “AKP kendi derin devletini kuruyor” diyerek bu örgütlenmeye işaret etmişti.

Silivri Cezaevi’nden dün yaptığı yazılı açıklamada, Baykal’a tertip merkezini böyle ortaya koyan Doğu Perinçek, Fethullahçı Gladyo örgütlenmesini kanıtlayan olayları da sıraladı. Bunlardan ilki, Yavuz Donat’ın 2003 yılında Sabah gazetesinde manşetten duyurduğu, “Doğrudan başbakana bağlı gizli örgüt” idi. Bir diğeri ise, Tayyip Erdoğanların Emekli Korgeneral Altay Tokat’a “TSK içinde gizli istihbarat örgütü” kurma teklifiydi.
Perinçek, ilk kez Yavuz Donat’ın duyurduğu gizli örgütü şöyle anlattı:

“Sabah gazetesinin manşetten verdiği o tarihi haberde, kurulan gizli merkezin, “doğrudan başbakana bağlı olduğu, operasyonel görevlerinin bulunduğu, bütün iç güvenlik birimlerinin bu organizasyonun içinde çalıştıkları” belirtiliyordu. Merkezin aslında beş yıllık bir tecrübe birikimine sahip olduğu da vurgulanıyordu (Sabah, 11 Temmuz 2003). Beş yıl önce, yani 1998; Fethullahçı Gladyo’nun örgütlenmesini şekillendirdiği tarih!”

Perinçek, Tayyip Erdoğanların yasadışı gizli örgütlenme girişimlerinin bir diğer kanıtı olarak, Altay Tokat’a iletilen TSK içinde gizli örgüt kurma tekifini anlattı. Erdoğanların bu teklifi, bir akaryakıt kaçakçılığı soruşturmasıyla ilgili, mahkeme kararıyla yapılan dinlemelere takılmıştı. Tutanaklar, birinci Ergenekon iddianamesinin ek klasörlerine de girmişti. Yasal kanıt değerindeki bu tutanaklara göre, 11 Nisan 2004 tarihinde Bolu’da bir toplantı yapıldı. Cüneyt Zapsu ve kardeşi, bu toplantıya “Tayyip Erdoğan adına” katılarak Emekli Korgeneral Altay Tokat ve ekibiyle buluştu. Sonrasını Doğu Perinçek şöyle açıklıyor:

“Toplantıda, “Tayyip Erdoğan adına”, E. Korg. Altay Tokat’a “TSK’yı izleyecek bir gizli istihbarat örgütü kurması” öneriliyor ve “Kendisine Gizli Ödenek’ten üç-beş yüz falan miktarda para tahsis edileceği” vaat ediliyor. Hepsi yasal dinleme tutanaklarında. “300-500 milyon lira”, bütçede 2005 yılından sonra örtülü ödeneğe ayrılan artışla tam örtüşmektedir! Aynı dinleme tutanaklarında, E. Korg. Altay Tokat’ın Bolu toplantısından sonra bu önemli konuyu Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül ile görüştüğü bilgisi de yer alıyor. ”

Erdoğan adına Emekli Korgeneral Altay Tokat’a iletilen bu teklifi, Aydınlık dergisi 27 Aralık 2009 tarihli sayısında “Tayyip’in TSK içindeki gizli örgütü” başlığıyla kapaktan duyurdu. Aydınlık, 17 Ocak 2010 tarihinde de “Erdoğan’ın özel timi” kapağıyla çıktı ve mahkeme dosyasında yer alan dinleme tutanaklarını tek tek yayımladı. haberler yayınlanalı 5 ay oldu ve adı geçenlerin hiçbirinden tek bir yalanlama gelmedi.

Yalanlanamayan tek konu bu değil. İçişleri Bakanı Beşir Atalay da, tertipleri yöneten 35 kişilik CIA Pentagon heyetini inkar edememişti.

“Gizli örgütlenmeye ilişkin bulgular, Fethullahçı Gladyo merkezinde, 35 kişilik ABD’li personelin çalıştığı gerçeğine kadar uzanıyor. İçişleri Bakanı’na soruldu, inkâr edemedi. Ergenekon operasyonunun her aşamasında ortaya saçılan uydurma belgeler, ıslak imzalı kâğıt parçaları, olmayan bombalar, 25 cm derinliğe gömülen yepyeni bombalar, Poyraz, Balyoz, Kafes planları, imal edilmiş özel hayat görüntüleri, artık göklere tırmanan yalanlar ve dolanlar; O tertip merkezinin faaliyetini bütün kanıtlarıyla ortaya seriyor. Faaliyetin kendisi somut kanıttır.”

Ulusal Kanal

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: