TSK Gözaltılarında Daha Çok Aleviler Hedef Alınıyor

CHP’Lİ ÖZDEMİR: TSK GÖZALTILARINDA DAHA ÇOK ALEVİLER HEDEF ALINIYOR…

Orgeneral Saldıray Berk , alevi köylerine okul yapmakla suçlanıyor. CHP Milletvekili Malik Ecder Özdemir de, “Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik operasyonlarda daha çok Alevi kökenliler hedef alınıyor” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yapılan çamur savaşının ilginç bir özelliği var. Bu çamur savaşında hedef alınan komutanların büyük bir bölümü alevi kökenli. CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir de bu konuya dikkat çekti. Özdemir, “Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik operasyonlarda daha çok Alevi kökenliler hedef alınıyor” dedi.

3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk de, Ergenekon tertibiyle hazırlanan Erzurum iddianamesinde, 3. Ordu’nun imkanlarını kullanarak alevi köylerine okul yaptırmakla suçlanıyor. Orgeneral Berk’in, alevi kökenli olduğu için mezhep ayrımcılığı yaptığı iddia ediliyor.

CHP’li Özdemir, Orgeneral Berk hakkındaki bu suçlamaya değindi. Özdemir, “Şüphelinin suç hanesinde Alevi köylerine okul yaptırdığı ve hizmet götürdüğü ifadesine yer verilmiştir. Alevi köylerine hizmet götürmek suç mudur?” diye sordu.

Vatan gazetesi yazarı Mustafa Mutlu da, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni hedef alan tertibi ele aldı. Terörün yoğun olduğu bölgelerde okul yapıldığını hatırlattı ve şu ifadelerde bulundu:

“İddianameye göre; Berk’in yaptığı faaliyetlerden, Alevi köylerinin ayrık tutulması gerektiği, aksinin suç olduğu sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu iddianameden hareketle, Alevi köylerine hizmet götürmek suç mu? 3. Ordu Komutanlığı’nın, Alevi köylerine yardım yapmasını suç sayan Cumhuriyet Savcısı, görevi kötüye kullanmak suçunu işlemiştir.”

Mustafa Mutlu, “Savcı sadece görevini kötüye kullanmamıştır. Bal gibi; savcısı olduğu cumhuriyetin ilkelerine aykırı davranmıştır! Vatandaşları; mezheplerine göre ayırarak “dinci bölünme” ye hizmet etmiştir” dedi.

Ulusal Kanal

Reklamlar

2 Responses to TSK Gözaltılarında Daha Çok Aleviler Hedef Alınıyor

  1. Geri bildirim: Orgeneral Saldıray Berk Neden Ergenekoncu İlan Edildi? « Gizli Belge Kalmayacak

  2. ERGENEKON says:

    Cok Degerli Komutanimiz Orgeneral Sayin Saldiray Berk´in neden ERGENEKONCU ilan edilmesinin sebebi; Sayin Orgeneralimzin ATATÜRK´ün Subayi olmasi, Anti natocu anti emperyalist ve Cok Büyük bir Yurtsever olmasidir. Kendisine sonsuz saygilarimi iletirim. Tüm Yurtseverler olarak gerektiginde kanimizin son damlasina kadar kendisinin ve Kahraman Ordumuzun yanindayiz. Saygilar.

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: