TEKEL İşçisine Tazminat Kandırmacası

TAZMİNAT KANDIRMACASI

Tayyip Erdoğan’ın 4 bin 500 Tekel işçisi tazminatını çekti açıklamasının içyüzü ortaya çıktı. İşçilerin Vakıflar Bankası’na yatan tazminatlarının banka tarafından kredi borçları gerekçesiyle kesildiği belirlendi. İşte Tayyip Erdoğan’ın işçiler tazminatlarını çekti dediği olay bu. İşçiler banka hakkında suç duyurusunda bulunacaklar.

Tayip Erdoğan 31 Ocak tarihi itibariyle iş akitleri fesh edilen Tekel işçilerinin Kıdem, ihbar tazminatlarının banka hesaplarına yatırıldığını ve işçiler tarafından çekildiğini açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından Tekgıda-İş Sendikası tazminatların hesaplara yattığını ancak işçiler tarafından çekilmediğini belirtmişti. İşte bugün Tayip Erdoğon’ın işçiler çekti dediği tazminatların akıbeti belli oldu. İşçilerin Vakıflar Bankası’nda bulunan ve maaşlarını aldıkları hesaba yatan tazminatları bankadan daha önce alınan konut, taşıt ve ferdi krediler ve taksitler halinde ödedikleri borçlarının tamamının banka tarafından alınması nedeniyle bloke edildi. Hesaplarında kendi onayları olmadan yapılan bu hareket de Erdoğan tarafından işçiler parayı hesaplarından çekti olarak kamuoyuna yansıtıldı. Tekel işçileri adına açıklama yapan Tekgıda-İş Sendikası Genel Sekreteri Mecit Amaç, bu durumun tamamen kanuna aykırı olduğunu ve gereken hukuki işlemin başlatılacağını söyledi. Amaç bankanın kişisel hesaplarla ilgili üçüncü şahıslara bilgi vermesinin de yasal olmadığını belirtti.

Açıklamanın ardından 3 gündür açlık grevinde olan Amaç rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Acil müdahale edilen Amaç’ın sağlık durumu akşam saatlerinde düzeldi ve Amaç yeniden işçilerin arasına döndü.

Ulusal Kanal

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: