Türksolu Adlı Gruba Dikkat

türksolu

Bu kez de “Hepsini asacağız” bağırtılarıyla ortaya çıktılar. Evet Türk Solu adlı gruptan söz ediyoruz. Bu grup, AKP’nin açılımları nedeniyle halkta oluşan haklı tepkiyi, kışkırtıcı eylemlere yöneltmeye çalışıyor… Bütün kitle örgütlerini ve yurttaşlarımızı uyarıyoruz. İşte kendilerine Türk Solu diyen grubun gerçek yüzü ve işlevi…

Son kışkırtıcılıkları “Hepsini asacağız” başlıklı dergileri oldu. İstanbul’un farklı yerlerinde dağıttıkları bildirilerle toplumu birbirine düşürecek tertipler peşinde koşuyorlar. Basın açıklamalarında ve bildirilerinde, Kürt düşmanlığı yapmaktan başka bir yol izlemiyorlar. “Dağa çıkanı da, dağa çıkartanı da, dağdan ineni de asacağız” diyerek Türkiye’y iç savaşa götürmek isteyenlerin hizmetinde çalışıyorlar.

Bundan önceki sayılarında da benzer fikirleri yaymaya çalışan TürkSolu adlı grup, Kürt düşmanlığını kendsine iş edinmiş durumda. İşte, dergilerindeki başlıklardan bazıları:

Kürt sorunu yok kürt istilası var
Alışverişimi Türkten yapıyorum Param pkk’ya Gitmiyor
Kürt-İslam faşizmine geçit yok
Türk Oğlu Türk Kızı Türklüğünü Koru
Kürtlerin Cumhurbaşkanı

İşte, bu başlıklarla kışkırtıcı faaliyetlere imza atan TürkSolu adlı grup, Cumhuriyetin 80. yılında, üniversitelerin Ankara’da düzenlediği yürüyüşte “ordu göreve” pankartı açan gruptu. Bu pankart, Ergenekon tertipçileri için de malzeme yarattı. Yürüyüşe katılan rektörler, bu pankart üzerinden “darbecilik”le suçlandı.

Peki kimdir kendilerine Türksolu diyen bu grup? Kışkırtıcı faaliyetleri tespit edildiği için 2000 yılında İşçi Partisi’nden atılan Gökçe Fırat Çulhaoğlu tarafından kuruldular. O zaman İşçi Partisi tarafından yapılan açıklamada, şu bilgiye yer verilmişti: “Gökçe Fırat Çulhaoğlu’nun İşçi Partisi’nin yönetiminden gizli olarak partinin gençlik kamplarında kışkırtıcı konuşmalar yaptığı, bunları videoya kaydettirdiği ve MİT’e gönderdiği tespit edilmiştir. Bu nedenle partiden atılmıştır.”

Evet MİT’e çalıştığı için İşçi Partisi’nden atılan Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu grubunun başında işlevini sürdürüyor.
Bütün kitle örgütlerini ve yurttaşlarımızı kendilerine Türksolu diyen bu gruba karşı uyarıyoruz.

Ulusal Kanal

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: