Bilal Erdoğan’ın Başarı Dolu Öyküsü | O Şimdi Patron

O Şimdi Patron

“Hükümetzade patronlar” kulübüne bir üye daha ekleniyor. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın başarı öykülerine hazır olun… Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, “Doruk Izgara Limited Şirketi” adlı bir şirketin ortağı olarak ticarete atıldı. “Askerlik yan gelip yatma yeri değildir” diyerek gürleyen bir başbakanın oğlu olan Bilal Erdoğan, son olarak Burdur’da yaptığı bedelli askerlikle gündeme gelmişti. Askerliğini “tamamlayan” Erdoğan, hükümet üyelerinin çocuklarını örnek alarak iş hayatına hızlı bir giriş yaptı.

Her türlü gıda işini yapacak

Bilal Erdoğan, yeni kurduğu Doruk Izgara Limited Şirketi’yle fırıncılıktan tabldot yemeğe, otel işletmekten kahvehaneye, kuruyemişçilikten aktarlığa kadar bir dizi alanda ekonomik faaliyet gösterecek. 300 bin TL sermayeyle kurulan şirketin iki ortağı daha bulunuyor. Bilal Erdoğan ve şirket ortağı Mustafa Esenkal 120 bin TL ile yüzde 40 oranında büyük ortaklar olarak yer alırken, diğer ortak Ali Bahadır Yeşil 60 bin TL ile yüzde 20’lik küçük ortak olarak katılıyor. “Grup sahibi” stajyer Bilal Erdoğan’ın Atagold ve Maye Dış Ticaret şirketlerinde yer almak üzere iki ortaklığı daha bulunuyor. 2003’te Harvard Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi yüksek lisansını tamamlayarak mezun olan Bilal Erdoğan, Kasım 2004’ten bu yana Dünya Bankası’nda stajyer olarak çalışıyordu.

Kimleri örnek aldı?

Bilal Erdoğan’ın örnek almış olabileceği çok sayıda “hükümetzade” patron bulunuyor. Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın oğlu Abdulah Unakıtan, 2003 yılında kurduğu AB Gıda firmasıyla kısa sürede İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) hazırladığı Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına girmeyi başarmıştı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün oğlu Mehmet Emre Gül ise, internet pazarlamacılığı ve mısırcılık işlerine girmiş ve daha 16 yaşında Ankara Ticaret Odası üyesi olmuştu. AKP’nin önemli isimlerinden Bülent Arınç’ın oğlu 23 yaşında TOBB’a siyasi danışman olurken, eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ın iki oğlu öğrenciyken hamburger ve lahmacun işine girerek restoranlara ortak olmuşlardı. Son olarak Ankara Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek’in oğlu Ahmet Gökçek olağanüstü bir kongreyle Ankaragücü Spor Kulübü’ne başkan seçilmiş, bol akçeli ilişkiler ağında musluğun başına oturmuştu. Bilal Erdoğan’ın bu örnekleri dikkate alıp almadığı bilinmiyor; ama almasa bile Bilal’in daha yakınında, bizzat kardeşi olan bir örnek bulunuyor. Hatırlanacağı üzere Başbakan Erdoğan, oğlu Burak Erdoğan’a bir nakliye gemisi almış ve gelen tepkiler üzerine aldığı şeyin “bir gemicik” olduğunu iddia etmişti. Hükümet rüzgarını arkasına alan Burak Erdoğan’ın da iş yaşamında emin adımlarla ilerlediği biliniyor. (soL – Haber Merkezi)

Reklamlar

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: