Orgeneral Saldıray Berk Neden Ergenekoncu İlan Edildi?

TARAF GAZETESİ EN SONUNDA BUNU DA YAPTI

Taraf Gazetesi bugün bir askeri daha Ergenekoncu ilan etti.

O asker 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk.

Saldıray Berk’i gazete neden Ergenekoncu ilan etti?

Saldıray Berk’in görev bölgesinde yasadışı mühimmat mı bulunmuştu?

Ya da yasadışı bir belgenin imzası?

Hiçbiri değil…

Gazetenin 3. Ordu komutanını Ergenekon ile irtibatlandırmasının nedeni bunlar değil…

Gazete “Orgeneralin Ergenekon Aşkı” başlığı ile verdiği haberde Orgeneralin Ergenekoncu olmasını iki nedene bağladı:

1-Orgeneral komutanlığın girişine bir dizi yağlı boya tablosu astırmıştı. Bunlardan birisi de Ergenekon Destanı’nı anlatıyordu.

2-Saldıray Berk’in imzası Ergenekon kelimesini çağrıştırıyordu.

İnanılmaz ama gerçek!

Bir ordu komutanı garnizona astırdığı bir tablo nedeniyle ve imzası Ergenekon kelimesine benziyor diye bir örgüte üye olmakla itham ediliyordu.

Şaka değil, şu anda onlarca sanığın bu suçlama nedeniyle “müebbet hapis cezası” ile yargılandığı düşünülürse suçlamanın ciddiyeti anlaşılabilir.

Peki bu haberi Taraf’ın hangi muhabiri yaptı dersiniz?

Mehmet Baransu…

Hani şu “İrticayla Mücadele Belgesi” adı verilen bir fotokopi belge ile Türkiye’nin gündemini aylarca meşgul eden muhabir. Cemaatin yayın organı Aksiyon’dan Taraf’a transfer olmuştu. Baransu bir anda emniyet kaynaklı belgeleri kucağında bulmuştu.

İşte Türkiye’yi karıştıran muhabir artık insanları imzası Ergenekon kelimesini çağrıştırıyor diyerek jurnalliyor, Taraf Gazetesi de bunu haber yapıyordu.

Bu kadarı Soğuk Savaş dönemi jurnallerinde görülür…

Hatırlarsanız Sertel Ailesi’nin çıkardığı Görüşler Dergisi’nin G’si orak çekice benziyor diye önce jurnallenmiş ardından dergiyi basan matbaa basılmıştı. Taraf’ın yaptığı size bu olayı hatırlatmıyor mu?

Ya da Mc Carthy’nin cadı avını…

Ancak eğer insanları Ergenekonculuk ile itham edeceksek bugün Taraf Gazetesi’ne reklam veren “Ezilenlerin Sosyalist Platformu” adı verilen platformun Ergenekon İddianamesi’nde bulunan bir örgüt ile ilişkilendirilmesini nasıl açıklayacağız?

Taraf yakında Emre Kongar’ın adındaki harfleri birleştirerek onu da Ergenekoncu ilan etmesin?

Barış Terkoğlu

Odatv.com

Benzer haberler

ORGENERAL SALDIRAY BERK NEREYE ATANDI

Suça Bak Suça! | Fikret Otyam

Osman Şanalların Tehlikeli Oyunu

Orgeneral Saldıray Berk’e Ağır Suçlama

Alevi köyüne okul suç mu?

TSK Gözaltılarında Daha Çok Aleviler Hedef Alınıyor

Reklamlar

13 Responses to Orgeneral Saldıray Berk Neden Ergenekoncu İlan Edildi?

 1. Necmettin Çelik says:

  Orgeneral Saldıray Berk için Adliye ye gelip ifade verecek diyen şahıs Habur dan giren teröristlere ayaklarına kadar giderek çadır yargılaması yapıp serbest bırakmadı mı.
  Polisle alsın Generali, ahlaksız türk halkının düşmanı savcı.

 2. halim YILDIRIM says:

  değerli kardeşlerim mehmet baransu kimdir necidir yalakanın önde gidenidir asıl oyun başımıza dikdiyimiz hükümetin oyunudur zaten bu hükümet imralıyla amerika arasında mekik dokuyor onların sözcüsüdür türkiye cumhuriyetini yıkıp irtica ve pkk yı getirmektir görmüyormusunuz adamlar haburdan elini kolunu sallayarak içeri girdi savcılar valiler alkışlarla karşıladı bunlar insanları kandırarak yavaş yavaş tüm teşkilatların başına kendi adamlarını getiriyorlar önce millete hoş görünerek oy topladılar hemde her kesimden oy aldılar sonra üniversitelerin başına adamlarını koydular yargınında başına adamlarını koydular zaten ezelden beri polis teşkilatının %80 ni fetocu yani onlardan şimdide kanunu çıkardılar askeri pasileştirip başına fetullahcıları ve terörüstleri koyacaklar bu genel kurmay başkanıda hangi safta yer alıyor anlamadım yahu koskocaman görevi başında 40 yıldır şerefiyle devletine milletine halen hizmet eden kuvvet komutanını 2 koyun otlatamaya savcı zor kullanıyor başbuğ paşam ne duruyorsun artık ipler koptu nerden inceise ordan kırılsın korkmayın türk milleti arkanızdadır açıkcası ben 2 gündür uyumadım çünkü saldıray paşamı 1993 yılından buyana ailece tanıyorum halende görüşürüz o bir dahidir olağan üstü bir insandır soğuklarda devriye esnasında elindeki eldivenini çıkarıp nöbetteki askerine vern bir komutandır…… inşallah allah saldıray paşama iftira atanların belasını verecektir….

 3. yaman2222 says:

  ATES OLMAYAN YERDEN DUMAN CIKMAZ ARKDASLAR. 3.ORDU KOMUTANANI DIYE HATA YAPMAZ DIYE BIRSEY YOK. ONEMLI OLAN HERKESIN YARGILANABILMELI VE HATALI OLAN KIMSE BU MEMLEKETI KANA BULAYACAK KIM ISE ISTER BASBAKAN ISTER SAVCI ISTER ORDU KOMUTANI. ADIL BIR SEKILDE YARGILANMALIDIR. YARGI SURECI BITMEDEN KIMSEDE SUCLU SAYILAMAZ KIMSEDE HENUZ SUCLU KABUL EDILEMEZ.

  • hasan demir says:

   arkadasım iyi hos diyorsun da.milletvekili olmak icin de sabıka kaydı olmamak sartı vardı. senin basbakanın olcak …. 9 ay yatıp afla cıkmadı mı. ona neden yargı yok ta saldıray paşanın imzası ergenekonu andırıyor diye yargı işletilmeye calısılıyor. senin başbakanın için de musevi diyolar. kitaplar yazıldı bu konularda. e ateş olmayan yerden duman cıkmazdı hani. bunlar ucuz oyunlar. tek gerçek Atatürkün gösterdiği yoldur. Vakti zamanında Yozgatlı Çapanoğlu Edip neyse tayyip ve ekibi odur benim nazarımda.

 4. Emin ELÜSTÜ says:

  BENCE SALDIRAY PAŞA ÇOK DÜRÜST VE NAMUSLU 1 PAŞA KENDİNİ TÜRK MİLLETİNE ADAMIŞ 1 İNSAN ONA VE ONUN GİBİ NAMUSLU İNSANLARA LEKE ATAN AKP HÜKÜMETİ ÖNCE KENDİ HAKKINDA MECLİSTEKİ KENDİLERİ HAKKINDA BEKLEYEN DOSYALARDAN AKLANSIN ONDAN SONRA SUÇSUZ İNSANLARA ÇAMUR ATIP TARİKATLARA VE TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE EDEN İNSANLARA ÇAMUR ATMASINLAR TEMİZLİK DENİYORSA HERKES ÖNCE KENDİ KAPISININ ÖNÜNÜ TEMİZLESİN YANDAŞLARINA RANT SAĞLAMAK MEDİKAL PARK HASTANELERİNE ORTAKLIK GEMİCİKLER ALMAK YERİNE BİRAZ HALKI DÜŞÜNSÜNLER. PARA KASALARI REMZİ GÜR’ÜN ADINI AÇIKLIYANLARDA CEZAEVİNDE YATIYOR HALK İŞSİZ AÇ SEFİL 1 EKMEĞE MUHTAÇ İNSANLAR PARA İÇİN FUĞUŞ YAPIYOR AHLAKSIZLIK DİZ BOYU ÜLKE KİLİTLENMİŞ YALAN DOLAN ERGENEKON YALANI İLE KANDIRILIYOR.BÜTÜN FABRİKALAR KAPALI BÜTÜN İŞ SAHİBİ İNSANLARIN ÇEKLERİ YAZILIYOR SENETLERİNİ ÖDEYEMİYOR. AMA ONLAR GİBİ DÜŞÜNMEYENLER ERGENEKON DAVASINDAN CEZAEVİNDE YATIYOR.

  • Yasar Erden. says:

   Sayin Saldiray Pasamiz Süphesiz ULU Önderimiz GAZI MUSTAFA KEMAL PASAMIZIN cok degerli SUBAYLARINDAN biridir. Güzel Yurdumuzu abd ve isral`e peskes cekmeye calisan …. soy kökenleri geregi ki bunlar aslinda tamamen soysuzdurlar kendilerine sözde vadedilmis topraklara kavusmak icin Yurtsever Asker Sivil vs. hepimize karsi adeta kendilerine tam yakisir bir sekilde serefsizce karalama kampanyasi baslattilar. Fakat Tüm Yurtseverler birleserek bu ALLAH` SIZ siyonist maymunlara hakettikleri cezalarini en kisa zamanda verecegiz. Tüm Yurtseverler olarak Hepimiz SALDIRAY PASAMIZ ve KAHRAMAN TÜRK ORDUMUZ icin canlarimizi feda etmeye haziriz. Bugün Yurtseverlere yapilan zulüm; ALLAH´siz ebu süfyan, muaviye, yezid ve emevilerin HZ.MUMAMMED(SAV.)ve Onun MÜBAREK EHLIBEYTINE Yapilan zulmün aynisidir.

 5. Sonuna kadar bekledim . İşin aslı soyguncu arabi yalaka ayakcı takımının bir Milliyetciye efendileri soyguncu,yalancı,talancı ,hainlikleri İsbatlı arabın uşaklığını yapan hırsızların ,beyinleri iğfal edilmişlerin tarihte görülmüş adilikleri seviyesinde saldırmalarından ibaretmiş.

 6. hasan yıldırım says:

  Paşam tukmilleti arkanda Nekadar turkiyenın cıkarı için çalışan kişi varsa hepsi erkenekonçu bunu anlamıyorum.Paşalar yargılanıyor tamam anladık 650 dosyası olan meçlis neden yargılanmıyor millete önce onuanlatsınlar savcılar onubilmiyorlarmı

 7. ihsan yildirim says:

  HER TURK KIZI, HATUNDUR HAN’IN KIZIDIR,HER TURK YIGIDI BEY’DIR BEY’IN OGULUDUR , NE YAGCI, NEDE YOLCUDUR,ASLIDA”ERGENEKON’DUR”
  YA$ASIN TURK MILLETi ———-Bir Turk dunya’ya bedeldir, seytanlara ve projelerine el uzatip ayaklarini openler unutmayinki dogru egriyi keser her zaman, iste O zaman’ Fravun’ gibi ALLAH’I unutmayin.¬Birde fikram var, zamanin behrinde akilli balik oturmus ulema baliklara tuzaklardan kurtulmanin yollarini anlatirken tepelerine birden serpme ag inmis ulema baliklar sormus yav! zeki,akilli kurnaz,(otobus soforu) ingilazca bile bilmeyen sayin liderimiz simdi ne olacak demisler,o cok bilmis liderde aga dolasmis cirpinirken ula seytanin oglu ben seni opeyim derken sen beni )-: demis…zararin kisa yoldan donusu kardir nede olsa; insallah evdeki bulgurdan olmayiz,biz turklerin mayasi bulgurla var olmustur unutmayin…Birakin bu hikayeleri memleket kaosa surukleniyor,cikin artik meydana EY YUCE TURK GENCLIGI…

  • Yasar Erden says:

   Sayin Ihsan Yildirim Beyefendi´ye tamamen katiliyorum, kendilerine sonsuz saygilarimi sunarim.

 8. tarık ALBAYRAK says:

  sayın kamuyu sayın türk milleti sözlerime ilk önce slm la başlar hepinizi saygıyla anarım. ben sayın orgeneral saldıray berk in askerlik dönemimde şoförlüğünü de görev icabı yaptım. ve sayın paşamızda en ufak bi yanlış hareket yada yanlış bi karar görmedim. paşamızın böyle bi ergenekon içinde bulunacağını hele hele imza atacağını hiç ama hiç zannetmiyorum paşamız böyle komlolora getirilerek orduyu çökertmeye çalışanların saf dışı olmasından dolayı bu hale getirildi bakın bazı kuruluşlar nasıl ele geçirildiyse bir tek ele geçirilmeyen ordu buna yenik düşmemeli ve şu anda iktidarda olan AKP ye sesleniyorum bırakın artık bu oyunları komloları yapmayın bu türkiye cumhuriyetinin bi ordusu kaldı bunu da ele geçirmeye ve insanların fikirkleriyle oynamayı bazı generallerimizin hakkını almayı bırakın ben sayın komutanım saldıray berk in böyle bi komplolara düşmemesini ve gerektiği gibi savunacagını düşünüyorum. ve cok yakında göreceksiniz ak ile kara nın kim olduğunu türkiyenin gidişatı gün geçtikce daha kötüye gidiyor . bunu bir tek ordu çözebilir. ve bu ordu hiç bi zaman türkiyenin geleceği için kötü bi şey yapamaz türkiyeli vatandaşlar sizlerde uyumayın emniyetin ele geçirilmesinden sonra şimdide orduyu ele geçirmeye çalısıyorlar izin vermeyelim sayın türkiye cumhuriyeti izin vermeyelim. yenilmeyelim ezilmeyelim bizim ordu hakıkında kötü düşünmemizi istiyorlar. asla kötü düşünmeyelim ordu bizim son ve tek çaremiz namussumuz ecdadımız dır koruyalım sahip çıkalımmm lütfen sahip çıkalım yoksa o azı şehitlerimiz bizlere hakkını helal etmezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.

  saygılarımla
  tarık ALBAYRAK

 9. 3326 says:

  r.t.e nin türkiyenin geleceğiyle ilgili hiçbir olumlu planı yoktur. bu memlekete onun kadar zararlısı gelmemiştir

 10. Ben türker şarkıcı,GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN ASKERİ,
  ŞUANDA EDOK KOMUTANLIĞINDA 335 KD olarak ORG.Saldıray Berk Paşamın bulunduğu karargahta askerlik görevimi ifa ediyorum,bu mükemmel insanı herkesin tanıması lazım,vatan sevgisini,mütevaziliğini,bize her sabah güleryüzlü günaydın demesini koskoca bir paşanın omzundaki apoletleri aldırmaksızın bizim halimizi hatrımız sormasını herkesin bu hümanist paşaya sevgisini ne kadar anlatsam azdır…
  paşam istesin ölürüm,dil uzatanın dilini sökerim,sakın ola dil uzatmayın sebepsiz,siz ananızdan doğardınız ama bu paşalar ve yüce türk milleti olmasa babanız kimdi bilemezdiniz…

  Türker ŞARKICI
  P.ÇVŞ.EDOK KOMUTANLIĞI
  GAZİ MUSTAFA KEMALİN ASKERİ…
  her geçen gün daha çok büyüyoruz.
  ANITKABİRE BAKARAK HER GÜN YEMİN EDİYORUZ…

Yorum yapın yada içinizi dökün rahatlayın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: